1. Dzisiaj rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i czas Adwentu.

Jest to czas pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa w Betlejem i na końcu czasu. Wykorzystajmy Adwent dla odnowy naszej więzi z Bogiem i ludźmi. Podejmijmy adwentowe czuwanie poprzez udział w roratach. Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, z udziałem dzieci we wtorki i czwartki o godz. 18.00. Dzieci prosimy, aby na roraty przyniosły lampiony oraz serduszka z dobrymi uczynkami.
2. W poniedziałek o godz. 18.30 spotkanie wszystkich katechetów na plebanii.
3. Parafia nasza we współpracy ze Szkolnym Kołem Caritas przy Zespole Szkół w Drezdenku zaprasza w czasie tegorocznego Adwentu do włączenia się w akcję „Paczuszka dla maluszka”. Wszelkie dary takie jak: pieluchy, środki higieniczne, proszki, płyny, kremy dla niemowląt itp. można składać pod choinką, która jest ustawiona przy ołtarzu św. Józefa. Dary te zostaną przekazane do hospicjum dla dzieci św. Kamila w Zielonej Górze.
- w środę św. Mikołaja, Biskupa
- w czwartek, św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
- w piątek, Niepokalanego Poczęcia NMP. Tego dnia o godz. 12.00 rozpoczyna się „GODZINA ŁASKI”. W jednym z prywatnych objawień Maryja obiecała, że w dzień Jej Niepokalanego Poczęcia w samo południe rozpoczyna się godzina wyjątkowych łask z nieba, szczególnie łaski nawróceń zatwardziałych grzeszników. Zapraszamy więc 8 grudnia na Mszę św. o godz. 12.00 i nabożeństwo różańcowe.
5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 17.00 Wspólnota Przyjaciół Paradyża zaprasza do wspólnej modlitwy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
6. Centrum Promocji Kultury w Drezdenku zaprasza w najbliższy piątek o godz. 16.00 na plac Wileński gdzie odbędzie się „JARMARK Bożonarodzeniowy”. Po raz drugi swoje stoisko na Jarmarku będzie miała nasza parafia. Natomiast w następną niedzielę zapraszamy po każdej Mszy św. na kiermasz świąteczny w parafii.
7. Poświęcenie medalików dla dzieci klas 3 przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. za tydzień na Mszy św. o godz. 11.30.
8. Dziękujemy wszystkim Rodzinom, które wzięły udział w konkursie na „Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową”. Dziękujemy za serce, pracę i czas poświęcony na wykonanie szopek, które w sposób szczególny wpisują się w klimat Świąt Bożego Narodzenia. Do udziału w konkursie zostało zgłoszonych 44 prace. Szopki są wystawione w naszym kościele przed ołtarzem. Rozstrzygnięcie konkursu za tydzień na Mszy św. o godz. 11.30.
9. W zakrystii i kancelarii parafialnej można zgłaszać chorych, którzy pragną przyjąć sakramenty święte z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Chorych odwiedzimy w piątek 15 grudnia od godz. 8.00 i od godz. 15.00.
10. Msza św. zbiorowa sprawowana jest w każdą niedzielę o godz. 10.00. Intencje prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
11. Chór Canto Choralis zaprasza chętnych na próbę otwartą 5 grudnia o godz. 17.30 do Sali widowiskowej Centrum Promocji Kultury w Drezdenku.
12. Informujemy również, że od stycznia 2024 r. będzie zmieniony porządek mszy św. w niedzielę. Od stycznia w niedzielę msza św. sprawowana będzie o godz. 8.00, 10.00, 11.30 i 18.00. Jedynie w okresie letnim od pierwszej niedzieli lipca do odpust Matki Bożej Różańcowej będzie dodatkowa msza św. w niedzielę o godz. 7.00.
13. Za tydzień zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi katolickiemu na Wschodzie. O przeprowadzanie zbiórki prosimy Członków Żywego Różańca i Apostolatu Maryjnego.
14. Prasa katolicka „Gość Niedzielny i Niedziela” w cenie 10zł wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem. W najnowszym numerze Tygodnika Niedziela cała strona poświęcona jest naszej wspólnocie z Drezdenka. Zachęcamy do czytania. Do nabycia w zakrystii są świece na stół wigilijny po 10,00 zł.
15. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie + Joannę Wojczewską, Adelę Grzegorską i Andrzeja Maciejewskiego. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
16. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego przeżycia czasu Adwentu.