Serdecznie zapraszamy wszystkich ministrantów, scholę, ERM oraz rodziców i rodzeństwo na wspólne ognisko i mecz piłkarski

RODZICE – MINISTRANCI

N I E D Z I E L A
..::| 04.06.2017 ::|:: GODZ. 15:00 | ::..

W sobotę 25 lutego dzieci z parafii Przemienienia Pańskiego w Drezdenku udały się na wycieczkę do Torunia.  Pierwszym punktem wyjazdu był zwiedzanie miasta oraz wizyta w Żywym Muzeum Piernika, gdzie uczestniczono w interaktywnym pokazie i nauce wypiekaniu oraz ozdabianiu pierników. Po zakończeniu kursu, każdy zabrał ze sobą pamiątkowego piernika. Kolejnym punktem wizyty była telewizja Trwam i Radio Maryja. Dzieci zwiedziły redakcje oraz poznały pracę dziennikarzy. Zobaczyły również jak powstają programy telewizyjne oraz wiadomości i prognoza pogody. Następnie udano się do przepięknego Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Ostatnim punktem była wizyta w ulubionej, dziecięcej restauracji.

W tygodniu           7:00: + 5 p.    18:00 + 3 p.

Niedziela               7:00 + 8 p.    8:30: +8 p.,     10:00 + 5 p.   11:30 + 5 p.     18:00  + 8 p.

W okienku wpisujemy ilość punktów.

Np. Jeśli jestem na Mszy św. godz. 7:00 w tygodniu wpisuje 5 p.

Na 11:30 przychodzą ministracni młodsi oraz przygotowujący się do I Komunii świętej.

Minstranci starsi przychodzą na 8:30, 10:00 lub 18:00.

W piątek, 6 stycznia w Drezdenku po raz pierwszy odbył się Orszak Trzech Króli, zorganizowany przez parafię Przemienia Pańskiego w Drezdenku, Zakon Kanoników Regularnych Laterańskich we współpracy z Urzędem Miejskim w Drezdenku.

Orszak Trzech Króli, jest przedstawieniem jasełek wystawianych w przestrzeni publicznej, na ulicach wiosek, miast i miasteczek w całej Polsce oraz za granicą. Jest to inicjatywa działania wspólnoty lokalnej społeczności. Dzień Objawienia Pańskiego, Święto Epifanii, potocznie nazywane w Polsce Świętem Trzech Króli, stanowi ważny punkt w kalendarzu liturgicznym – należy do jednych z pierwszych świąt, które ustanowił Kościół (III wiek w Kościele Wschodnim oraz IV wiek w Kościele Zachodnim). Święto zamyka cykl świąteczny Bożego Narodzenia. Wspominane jest wówczas wydarzenie opisane w Ewangelii Mateusza, w którym Mędrcy ze Wschodu nazywani również Królami lub Magami (w VIII wieku nadano im imiona Kacper, Melchior i Baltazar), wyruszyli do Betlejem, by pokłonić się Nowonarodzonemu Jezusowi. Prowadzeni przez betlejemską gwiazdę, przynieśli Małemu Dzieciątku drogocenne dary: mirrę, złoto i kadzidło.

W niedzielę, 11 grudnia, do Parafii Przemienienia Pańskiego w Drezdenku przybył niezwykły gość: prawdziwy święty Mikołaj – biskup. Powitanie gościa miało miejsce podczas Eucharystii dla dzieci o godz. 11:30. W czasie kazania, dzieci wraz z księdzem szukały odpowiedzi na pytanie: co jest istotą nadchodzących świąt. Później nastąpiło powitanie św. Mikołaja. Wspólnie zaśpiewano piosenkę, a nasz gość przywitał przybyłe dzieci. Św. Mikołaj uczestniczył w drugiej części kazania, w której wyjaśniał jak rozpoznać prawdziwego, świętego Mikołaja i czym różni się On od podrabianych. Dzieci również miały okazję dowiedzieć się jak został świętym oraz dlaczego rozdaje prezenty. Po Mszy św. odbyła się druga część spotkania w Szkole Podstawowej nr 1 w Drezdenku.

W sobotę 3 grudnia odbył się pierwszy "Mikołajkowy turniej piłkarski dla ministrantów" ze szkoły podstawowej, zorganizowany przez Parafię Przemienia Pańskiego w Drezdenku prowadzoną przez Zakon Kanoników Regularnych Laterańskich. Wszystko rozpoczęło się mszą św. o godz. 8:00, a następnie od godz. 9:00 wystartowały rozgrywki piłkarskie. W turnieju wzięło udział 8 zespołów. W kwalifikacji generalnej: I miejsce zajęli ministranci z parafii z Trzebicza, II drużyna Misjonarzy z Trzciela i III drużyna Kanoników z Drezdenka.