1. W dniu dzisiejszym obchodzimy XXIII Dzień Papieski. Hasłem tegorocznego Dnia Papieskiego są słowa|: „św. Jan Paweł II - Cywilizacja życia”.

Jest to wydarzenie ogólnopolskie, mające na celu przybliżenie nam osoby i nauczania św. Jana Pawła II. Młodzież ze szkolnego Koła Caritas Szkoły Podstawowej nr 2 po każdej mszy św. przeprowadzi zbiórkę do puszek na stypendia dla uzdolnionej młodzieży.
2. W poniedziałek przypada 45.rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża.
– w poniedziałek św. Jadwigi Śląskiej
- we wtorek św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
- w środę św. Łukasza, Ewangelisty
- w piątek św. Jana Kantego, prezbitera
4. Zachęcamy do modlitwy różańcowej w kościele:
- różaniec dla dorosłych o godz. 17.30
- dla dzieci we wtorki o godz. 17.30
- dla młodzieży w czwartki o godz. 17.30
5. W środę z okazji Dnia Służby Zdrowia różaniec oraz msza św. o godz. 18.00 w intencji Pracowników Służby Zdrowia.
6. Biblioteka Publiczna w Drezdenku zaprasza na recital Stanisława Soyki, który odbędzie się w naszym kościele w niedzielę 22 października o godz. 20.00.
7. Kartki na wypominki miesięczne i roczne są wyłożone na stoliku pod chórem oraz w przedsionku kościoła pod wieżą. Prosimy o czytelne wypisanie imion i nazwisk.
8. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w uroczystościach odpustowych ku czci Matki Bożej Różańcowej. Dziękujemy Członkom Żywego Różańca, Apostolatu Maryjnego, Rodzicom i dzieciom komunijnym, ministrantom i lektorem, panu Organiście, chórowi, orkiestrze. Dziękujemy Sołtysom Kosina i Osowa oraz Mieszkańcom za wieńce dożynkowe oraz ofiarowane zebrane tegoroczne plony ziemi. Dziękujemy również tym, którzy zadbali o wystrój kościoła Państwu Renacie i Janowi Palus.
9. Składamy serdeczne podziękowania za wszelkie ofiary złożone w minionym tygodniu na rzecz naszej świątyni. Za tydzień taca przeznaczona będzie na zakup i montaż nowego ekranu multimedialnego do wyświetlania pieśni w kościele.
10. Prasa katolicka „Gość Niedzielny i Niedziela” w cenie 10,00zł wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem. Zachęcamy do czytania.
11. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie + Łucjannę Ciesielską i Wiktora Sobonia. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
12. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli, Bożego błogosławieństwa oraz opieki św. Jana Pawła II.