1. W naszej parafii doroczny odpust Przemienienia Pańskiego.

Dzień odpustu jest związany z możliwością uzyskania daru duchowego jakim jest odpust zupełny czyli darowanie wszystkich kar doczesnych za popełnione grzechy. Warunkiem do uzyskania odpustu zupełnego jest: spowiedź święta, komunia św., wolność od przewiązania do jakiegokolwiek grzechu, odmówienie modlitwy: Ojcze nasz, Wierzę… i dowolną modlitwę w intencjach Ojca Świętego.
- we wtorek św. Dominika, prezbitera
- w środę święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, Patronki Europy
- w czwartek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
- w piątek św. Klary, dziewicy
3. W czwartek o godz. 17.00 nabożeństwo oraz msza św. o godz. 18.00 w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Jest to intencja Członków Żywego Różańca oraz Apostolatu Maryjnego.
4. Zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie w niedzielę po mszy św. wieczornej.
5. W okresie wakacyjnym możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej jedynie przed każdą mszą św.
6. W imieniu pielgrzymów 39. szczecińskiej pieszej pielgrzymki na Jasną Górę składamy serdeczne podziękowania:
- Parafianom, którzy przyjęli pielgrzymów w swoich domach
- Pani Marioli Kozubaj dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 za udostępnienie szkoły dla pielgrzymów
- Państwu Renacie i Janowi za przygotowanie pysznego żurku na kolację
- Pani Małgorzacie oraz naszym lektorom za przygotowanie gofrów oraz kanapek na drogę
- Pani Katarzynie za pomoc w organizacji punktu medycznego
- Pielęgniarkom z Powiatowego Centrum Zdrowia, paniom: Katarzynie, Iwonie, Lidii i Dorocie za profesjonalną pomoc medyczną.
- Pani Krystynie Kowal- Szóstak za przekazanie materiałów opatrunkowych oraz środków medycznych niezbędnych do udzielania pomocy medycznej.
7. Trwa w naszej parafii zbiórka przyborów szkolnych pod hasłem: „z uśmiechem do szkoły”. W naszym kościele do 28 sierpnia przy ołtarzu św. Józefa można składać przybory szkolne takie jak: kredki, farby, zeszyty, bloki rysunkowe, piórniki i inne art. szkolne. Zebrane przybory szkole wypełnią przygotowane do tego celu plecaki.
8. Stowarzyszenie "Sauerianum" zaprasza na trzeci koncert festiwalu w Drezdenku pod nazwą "Gloria Victis", w którym upamiętnimy 160 rocznicę Powstania Styczniowego. Koncert odbędzie się w Centrum Promocji Kultury w czwartek 10 sierpnia o godz. 19.00.
9. Składamy serdecznie podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu na rzecz naszej świątyni. Taca z następnej niedzieli na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.
10. Prasa katolicka „Gość Niedzielny i Niedziela” w cenie 10 zł wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem. Zachęcamy do czytania.
11. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie: + Marię Hinc. Polećmy zmarłą Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
12. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli oraz Bożego błogosławieństwa.