1. Dzisiaj XXV Niedziela Zwykła w roku liturgicznym.

Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.
- w poniedziałek Świętych męczenników Andrzeja, Pawła i Towarzyszy
- we wtorek Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty
- w czwartek św. Ojca Pio z Pietrelciny, zakonnika
3. We wtorek o godz. 18.30 spotkanie młodzieży klas 8 przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.
4. Zapraszamy na powakacyjne spotkanie Wspólnoty Effatha w środę o godz. 19.00.
5. Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00. Po koronce Adoracja Najświętszego Sakramentu do mszy św. wieczornej.
6. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w każda środę o godz. 17.30.
7. Zapowiedzi przedmałżeńskie są wywieszone w gablocie przed kościołem. Jeżeli ktoś znałby przeszkody dotyczące zawarcia Sakramentu Małżeństwa wymienionych osób prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.
8. Zachęcamy dzieci do wzięcia udziału w konkursie o św. Józefie. Konkurs polega na napisaniu modlitwy do św. Józefa w intencji rodzin i małżeństw lub narysowaniu bądź namalowaniu postaci św. Józefa. Szczegóły oraz regulamin konkursu jest na fejsbuku parafialnym ( Parafia Przemienienia Pańskiego w Drezdenku ).
9. Organizujemy wyjazd do kina w Czarnkowie na film o kardynale Wyszyńskim „WYSZYŃSKI – ZEMSTA CZY PRZEBACZENIE”. Wyjazd we wtorek 21 września o godz. 16.30 sprzed plebanii. Koszt biletu wraz z przejazdem i ubezpieczeniem 33zł. Zapisy u Pani Mirosławy Andrzejkowicz, w zakrystii lub kancelarii parafialnej jeszcze tylko w dniu dzisiejszym. Mamy kilka wolnych miejsc.
10. Pielgrzymka Członków Żywego Różańca do Rokitna w sobotę, 2 października. Koszt wyjazdu 20 zł. Zapisy u Pani Mirosławy Andrzejkowicz.
11. Składamy serdecznie podziękowania za wszelkie ofiary złożone w minionym tygodniu na rzecz naszej świątyni.
12. Prasa katolicka „Gość Niedzielny i Niedziela” w cenie 6 zł wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem. Zachęcamy do czytania.
13. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie + Jarosława Wawerskiego i Wandę Urbaniak. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
14. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli oraz Bożego błogosławieństwa.