1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna nowy rok liturgiczny oraz Adwent – czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Już dzisiaj zapraszamy na rekolekcje Adwentowe, które rozpoczniemy w III Niedzielę Adwentu.

2. Roraty będą odprawiane od poniedziałku do piątku na godz. 18.00, a Roraty dla dzieci w poniedziałki i piątki o godz. 16.30. Prosimy, aby na Roraty przychodzić
z tradycyjnymi lampionami.
3. Jak co roku Diecezjalna Caritas rozprowadza świece w ramach „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Duża świeca kosztuje 13 zł a mała 6 zł.
4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Odwiedziny chorych z Komunią św. w pierwszy piątek od godz. 8.00. Jest to równocześnie Spowiedź przedświąteczna.
5. Za tydzień zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi katolickiemu na wschodzie.
W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na ogrzewanie naszego kościoła. Serdecznie prosimy o ofiary na ten cel.
6. W ubiegły czwartek konserwator zabytków dokonał odbioru prac remontowo-konserwatorskich dachu, wieży i ogrodzenia kościoła filialnego MB Różańcowej, przy ul. Żeromskiego. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na ten cel.
7. SPOTKANIE WIGILIJNE dla Żywego Różańca oraz Apostolatu Maryjnego odbędzie się niedzielę 15 grudnia o godz. 15:00.
8. W piątek 6 grudnia obchodzimy wspomnienie św. Mikołaja. W tym dniu szczególnie zapraszamy dzieci na Roraty na godz. 16.30.
9. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za modlitwę i ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła i parafii, za ofiary składane z okazji „wypominek rocznych”
i roznoszonych opłatków na stół wigilijny.
10. W ubiegłym tygodniu do wieczności Pan Bóg odwołał: + Jadwigę Rzepę, + Annę Warłyho, + Beatę Lassak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
11. Parafianom i Gościom życzymy radosnego przeżywania Dnia Pańskiego. Życzymy, aby czas Adwentu był dobrą okazją do zbliżenia się do Boga i drugiego człowieka.