O G Ł O S Z E N I A P A R A F I A L N E

Dziś III Niedziela Wielkanocna rozpoczynająca Tydzień Biblijny w Kościele.
W przyszłą niedzielę zwaną - DOBREGO PASTERZA – dzień modlitw o powołania i początek Tygodnia Modlitw o powołania.
Spotkanie członków Żywego Różańca z Róży VI odbędzie się w najbliższą
środę 18.04 po Mszy św. o godz. 18:00 w salkach parafialnych.

W przyszłą niedzielę 22.04.2018 o godz. 10:00 Msza św. imieninowa ks. Jerzego Hajdugi. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
Odbiór alb dzieci I komunijnych odbędzie się w sobotę 21.04.2018 godz.
11:30 w Szkole Podstawowa nr 1, sala nr 1.
Informujemy, że KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI w ramach przygotowania się do Sakramentu Małżeństwa w naszej parafii odbędzie się w dniach od 20 – 22 kwietnia 2018. Rozpoczęcie w piątek 20 kwietnia o godz. 19.00. Koszt 50 zł. od osoby, zapisy przed rozpoczęciem.
Rodzina dzisiaj boryka się z wieloma trudnościami, na które niekiedy nie znajduje rozwiązań. Częste rozwody w naszym województwie są tego najlepszym przykładem. Ruch Światło-Życie naszej diecezji pragnie wyjść do małżeństw i rodzin z propozycją ugruntowywania życia z Jezusem. W Lubuskim Nazarecie w Kęszycy Leśnej w dniach 29 czerwca - 5 lipca br. odbędzie się  Oaza Ewangelizacji dla małżeństw. Szczegółowe informacje na plakacie.
W dniach od 19 do 21 kwietnia na plebanii zostanie przeprowadzony egzamin dla kandydatów do bierzmowania z klas 3 gim. Warunkiem pozytywnego zdania egzaminu jest wysoka frekwencja na niedzielnych mszach św., spotkaniach z animatorami oraz ogólna wiedza na temat sakramentu bierzmowania. Kandydaci przychodzą ma egzamin z indeksami oraz uzupełnionymi formularzami, które są dostępne u animatorów. Osoby, które przyjęły chrzest w innej parafii przynoszą świadectwo chrztu. Kandydaci do bierzmowania z poszczególnych klas przychodzą w konkretnym dniu na wyznaczoną godzinę. Szczegółowe informacje u swoich animatorów.
Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Izraela i Jordanii w dniach 9-17 listopada 2018r. Prócz najważniejszych miejsc związanych z życiem i działalnością Jezusa w planie pielgrzymki jest także pobyt w Jordanii, wizyta w Petrze i ma górze Nebo. Koszt pielgrzymki to 1600zł i 900$ czyli około 5 tyś zł. Szczegółowy plan pielgrzymki można zabrać z ołtarza Matki Bożej. Zapisy u ks. Łukasza Murańskiego.
Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
Składamy serdeczne podziękowanie za modlitwę i ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na potrzeby kościoła i parafii.
W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności: + Zofia Jurkiewicz, Jerzy Kołzan, Robert Szulc, Stefania Kardacka. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek… .
Wszystkim naszym Parafianom i przybyłym Gościom życzymy miłej, z Bogiem przeżytej niedzieli oraz błogosławieństwa Bożego w rozpoczętym tygodniu.