Msze Święte

Msze Święte

zobacz terminy

View more
Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Dowiedz się więcej

View more
Duszpasterze

Duszpasterze

Księża pracujący w Drezdenku

View more
Sakrament Chrztu św.

Sakrament Chrztu św.

Dowiedz się więcej

View more
Sakrament Małżeństwa

Sakrament Małżeństwa

Dowiedz się więcej

View more
Pogrzeb Katolicki

Pogrzeb Katolicki

Dowiedz się więcej

View more
I Komunia św.

I Komunia św.

Dowiedz się więcej

View more
Bierzmowanie

Bierzmowanie

Dowiedz się więcej

View more
Ministranci

Ministranci

View more

1. Dzisiaj XXX Niedziela Zwykła w roku liturgicznym – niedziela misyjna.


2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
- w czwartek Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Jest to dzień imienin Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego. Pamiętajmy w modlitwie o Solenizancie i wypraszajmy opiekę Pani Cierpliwie Słuchającej z Rokitna.
3. W środę o godz. 18.00 Msza św. w intencji Apostolatu Maryjnego. Po Mszy św. spotkanie formacyjne w salce parafialnej.
4. W najbliższą środę nie będzie spotkania wspólnoty Effata.
5. Zachęcamy do modlitwy różańcowej w kościele
- różaniec dla dorosłych codziennie o godz. 17.30
- dla dzieci we wtorki i czwartki o godz. 16.30
- młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy w tym tygodniu na różaniec dla dorosłych we wtorek o godz. 17.30
6. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Otoczmy w tym szczególnym czasie modlitewną pamięcią naszych bliskich zmarłych. W kancelarii parafialnej i zakrystii przyjmujemy na wypominki miesięczne i roczne.
7. Pragniemy przypomnieć o konieczności zakrywania ust i nosa w kościele podczas mszy i nabożeństw oraz o możliwości przyjmowania komunii św. na rękę. Osoby przyjmujące komunie św. na rękę prosimy o podchodzenie do księdza przy obrazie Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
8. Parafia w Rąpinie i Wspólnota Przymierza Rodzin Mamre organizują w sobotę 13 listopada pielgrzymkę do Częstochowy na Jasną Górę i do Krzepic na spotkanie ewangelizacyjno-modlitewne z modlitwą o uzdrowienie fizyczne i duchowe od Boga. Zapisy i informacje u pani Katarzyny Lasota (nr telefonu dostępny w zakrystii)
9. Jesteśmy w trakcie przygotowywania dokumentacji w celu konserwacji i renowacji elewacji zewnętrznej naszego parafialnego kościoła. Koszt dokumentacji jest wyceniony na 80 000,00 zł. Za tydzień taca będzie przeznaczona na ten cel. Prosimy o wsparcie finansowe. Ofiary można również składać przelewem na konto parafialne. Numer rachunku 89 8362 0005 0022 1825 2000 0010
10. Prasa katolicka „Gość Niedzielny i Niedziela” w cenie 6 zł wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem. Zachęcamy do czytania.
11. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie + Jerzego Jankowskiego, Marię Giersz i Romana Lala . Polećmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
12. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli, Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Różańcowej.

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo