Msze Święte

Msze Święte

zobacz terminy

View more
Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Dowiedz się więcej

View more
Duszpasterze

Duszpasterze

Księża pracujący w Drezdenku

View more
Sakrament Chrztu św.

Sakrament Chrztu św.

Dowiedz się więcej

View more
Sakrament Małżeństwa

Sakrament Małżeństwa

Dowiedz się więcej

View more
Pogrzeb Katolicki

Pogrzeb Katolicki

Dowiedz się więcej

View more
I Komunia św.

I Komunia św.

Dowiedz się więcej

View more
Bierzmowanie

Bierzmowanie

Dowiedz się więcej

View more
Ministranci

Ministranci

View more

1. Przeżywamy II niedzielę Adwentu, która jest zarazem dniem modlitwy i pomocy Kościołowi katolickiemu na wschodzie. Po Mszy św. odbędzie się zbiórka do puszek.

2. W najbliższym tygodniu przeżywać będziemy: w poniedziałek wspomnienie św. Ambrożego – biskupa i doktora Kościoła; we wtorek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

3. Msza św. roratnia sprawowana jest od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. W czasie Adwentu pamiętajmy o spowiedzi przed świętami. W tym roku księża z dekanatu nie będą spowiadać w naszym kościele. Dlatego prosimy już od poniedziałku korzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Sakrament Spowiedzi sprawowany jest rano przed Mszą Święta i wieczorem w trakcie Mszy św. Prosimy nie zostawiać spowiedzi na ostatnie dni przedświąteczne.

4. Z racji pandemii, w tym roku nie będziemy rozprowadzali opłatków. Możemy je nabywać w zakrystii i kancelarii parafialnej. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji. Ponadto w zakrystii i kancelarii możemy już nabywać świece Caritas na stół wigilijny.

5. Za tydzień taca przeznaczona będzie na ubezpieczenie i ogrzewanie naszego Kościoła. Serdecznie prosimy o ofiary na ten cel. Ofiary możemy także składać na konto parafialne 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414.

6. Za tydzień, w niedzielę 13 grudnia, o godzinie 18.00 sprawowana będzie Msza św. w intencji żyjących i zmarłych członków Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Solidarność w Drezdenku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7. W przedsionku kościoła i na stoliku pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

8. W tym tygodniu do wieczności odeszła: Agnieszkę Daniłkiewicz. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

9. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy udanego przeżycia okresu Adwentu. Pamiętajmy w tym czasie o modlitwie, spowiedzi i dziełach miłosierdzia. Prosimy pozdrowić osoby chorei starsze, które nie mogą z nami się teraz modlić. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.
KANONICY REGULARNI LATERAŃSCY

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo