Msze Święte

Msze Święte

zobacz terminy

View more
Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Dowiedz się więcej

View more
Duszpasterze

Duszpasterze

Księża pracujący w Drezdenku

View more
Sakrament Chrztu św.

Sakrament Chrztu św.

Dowiedz się więcej

View more
Sakrament Małżeństwa

Sakrament Małżeństwa

Dowiedz się więcej

View more
Pogrzeb Katolicki

Pogrzeb Katolicki

Dowiedz się więcej

View more
I Komunia św.

I Komunia św.

Dowiedz się więcej

View more
Bierzmowanie

Bierzmowanie

Dowiedz się więcej

View more
Ministranci

Ministranci

View more

1. Przeżywamy XXV niedzielę zwykłą. W dniu dzisiejszym (niedziela) dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 i 2 przeżywają Uroczystość I Komunii Świętej. Prosimy o modlitwę w intencji dzieci i ich rodzin.

2. W tym tygodniu przeżywać będziemy: w poniedziałek święto św. Mateusza – Apostoła i Ewangelisty.

3. Dzisiaj (niedziela), po każdej Mszy św. zbieramy ofiary do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut Teologiczno – Filozoficzny w Zielonej Górze. W przyszłą niedzielę 27 września, obchodzić będziemy „Dzień Migrantów i Uchodźców”. Po Mszach św. zbierać będziemy ofiary do puszek na rzecz potrzebujących.

4. Od Wielkanocy nie działają dzwony na naszej wieży kościelnej. Za dwa tygodnie 4 października, taca przeznaczona będzie na remont uszkodzonych przez pożar mechanizmów dzwonów. Zwracamy się z serdeczną prośbą o ofiary na ten cel.

5. Spotkanie animatorów, przygotowujących młodzież do Bierzmowania, odbędzie się dzisiaj (niedziela), w salkach parafialnych, po Mszy św. o godz. 18.00.

6. Zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i Adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do Piątku na godz. 15.00. Zapraszamy także na spotkania Wspólnoty Effatha we wtorki po wieczornej Mszy św.

7. Zapraszamy dzieci i młodzież do przyłączenia się do scholi i ministrantów. Próby scholi odbywają się w soboty o godz. 10.00. Zbiórki ministrantów w soboty o 11.00. Więcej informacji u ks. Macieja.

8. W przedsionku kościoła i na stoliku pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze czasopisma „Niedziela” ukazał się obszerny artykuł o twórczości i posłudze kapelana szpitalnego w czasie pandemii – ks. Jerzego Hajdugi. Zachęcamy do lektury.

9. Od października wznawiamy odwiedziny chorych w pierwszy piątek miesiąca. Serdecznie prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii i kancelarii parafialnej.

10. Kurs przedmałżeński w naszej parafii odbędzie się w dniach 9-11 października. Tym razem kurs odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 2 w Drezdenku. Zapisy i informację u ks. Macieja Guziejko CRL (513 318 420; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

11. Z naszej rodziny parafialnej odeszli do wieczności śp. Jadwiga Trusz i Waldemar Czarnota. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

12. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy wielu Bożych łask. Prosimy pozdrowić osoby chore i starsze, które nie mogą z nami się teraz modlić. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

KANONICY REGULARNI LATERAŃSCY

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo