1. Dzisiaj III Niedziela Adwentu zwana Niedzielą Radości – Gaudete


2. W trzecim tygodniu Adwentu przypadają kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie.
3. W naszej parafii czas Rekolekcji Adwentowych, które poprowadzi ks. Rafał Sorkowicz, Chrystusowiec, którego serdecznie witamy. Msza św. z nauką dla dorosłych w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 10.00 i 18.00. W poniedziałek po mszy św. wieczornej nauka stanowa dla kobiet. We wtorek po mszy św. wieczornej nauka stanowa dla mężczyzn. W środę po mszy św. wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu i zawierzenie Rodzin Świętej Rodzinie. Spowiedź w poniedziałek i we wtorek pół godziny przed każdą mszą św. W spowiedzi w czasie rekolekcji pomogą księża z dekanatu. Prosimy nie odkładać spowiedzi na późniejszy czas.
4. Roraty dla dorosłych codziennie o godz. 18.00; z udziałem dzieci w tym tygodniu tylko w czwartek o godz. 18.00.
5. W poniedziałek, 13 grudnia przypada 40 rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie prosząc o dar pokoju.
6. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
- w poniedziałek św. Łucji, dziewicy i męczennicy
- we wtorek św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła
7. Papież Franciszek zwołał w kościele synod. Do udziału w obradach synodu na etapie parafialnym zaproszeni są wszyscy mieszkańcy naszej parafii, zarówno wierzący jak i niewierzący. Liczymy na aktywny i liczny udział w drodze synodalnej. Słowa zaproszenia kierujemy do Wspólnot działających przy naszej parafii: Wspólnoty Żywego Różańca, Grupy Miłosierdzia, Członków Domowego Kościoła, Apostolatu Maryjnego, Przyjaciół Paradyża, Wspólnoty Effatha, Kręgu Biblijnego, Katechetów, ministrantów, lektorów, dzieci i młodzieży. Spotkanie synodalne odbędzie się w czwartek o godz. 18.30 w salce parafialnej.
8. W zakrystii i kancelarii parafialnej można zgłaszać chorych, którzy pragną przyjąć sakramenty święte z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Chorych odwiedzimy w najbliższy piątek od godz. 8.00 rano oraz od godz. 15.00.
9. Pragniemy przypomnieć o konieczności zakrywania ust i nosa w kościele podczas mszy i nabożeństw oraz o możliwości przyjmowania komunii św. na rękę. Osoby przyjmujące komunie św. na rękę prosimy o podchodzenie do księdza przy obrazie Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
10. Składamy serdecznie podziękowania za wszelkie ofiary złożone w minionym tygodniu na rzecz naszej świątyni. Taca z następnej niedzieli będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła.
11. Dziś po każdej mszy św. młodzież ze Szkolnego Koła Caritas przy Szkole Podstawowej nr 2 prowadzi zbiórkę do puszek na rehabilitację swojego kolegi oraz na zakup pompy insulinowej.
12. Prasa katolicka „Gość Niedzielny i Niedziela” w cenie 8,00 zł wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem. Do nabycia w zakrystii są świece na stół wigilijny po 7,00 zł.
13. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie + Zdzisława Rucińskiego, Teresę Kuleń-Sławeńską i Natalię Kędziora. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
14. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego przeżycia czasu Rekolekcji i Adwentu.

REKOLEKCJE ADWENTOWE W PARAFII PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO W DREZDENKU
12-15 GRUDNIA 2021 R.
„ Adwentowe Ćwiczenia ze Szczęścia”
Głosi ks. Rafał Sorkowicz, Chrystusowiec
Plan rekolekcji
Niedziela, 12. 12. 2021 – Homilia Rekolekcjonisty podczas każdej mszy świętej
Poniedziałek, 13.12.2021
10.00 - Msza święta z homilią
18.00 - Msza święta z homilią
Po mszy świętej wieczornej nauka stanowa dla kobiet
Okazja do spowiedzi świętej od godz. 9.30 i 17.30
Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00
Wtorek, 14.12.2021
10.00 - Msza święta z homilią
18.00 - Msza święta z homilią
Po mszy świętej wieczornej nauka stanowa dla mężczyzn
Okazja do spowiedzi świętej od godz. 9.30 i 17.30
Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00
Środa, 15.12.2021
10.00 - Msza święta z homilią
17.30 - Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
18.00 - Msza święta z homilią
Po mszy świętej wieczornej krótka adoracja Najświętszego Sakramentu i zawierzenie rodzin Świętej Rodzinie
W tym dniu nie ma spowiedzi !!!
Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00

 

 

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo