1. Dzisiaj XXX Niedziela Zwykła w roku liturgicznym – niedziela misyjna.


2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
- w czwartek Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Jest to dzień imienin Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego. Pamiętajmy w modlitwie o Solenizancie i wypraszajmy opiekę Pani Cierpliwie Słuchającej z Rokitna.
3. W środę o godz. 18.00 Msza św. w intencji Apostolatu Maryjnego. Po Mszy św. spotkanie formacyjne w salce parafialnej.
4. W najbliższą środę nie będzie spotkania wspólnoty Effata.
5. Zachęcamy do modlitwy różańcowej w kościele
- różaniec dla dorosłych codziennie o godz. 17.30
- dla dzieci we wtorki i czwartki o godz. 16.30
- młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy w tym tygodniu na różaniec dla dorosłych we wtorek o godz. 17.30
6. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Otoczmy w tym szczególnym czasie modlitewną pamięcią naszych bliskich zmarłych. W kancelarii parafialnej i zakrystii przyjmujemy na wypominki miesięczne i roczne.
7. Pragniemy przypomnieć o konieczności zakrywania ust i nosa w kościele podczas mszy i nabożeństw oraz o możliwości przyjmowania komunii św. na rękę. Osoby przyjmujące komunie św. na rękę prosimy o podchodzenie do księdza przy obrazie Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
8. Parafia w Rąpinie i Wspólnota Przymierza Rodzin Mamre organizują w sobotę 13 listopada pielgrzymkę do Częstochowy na Jasną Górę i do Krzepic na spotkanie ewangelizacyjno-modlitewne z modlitwą o uzdrowienie fizyczne i duchowe od Boga. Zapisy i informacje u pani Katarzyny Lasota (nr telefonu dostępny w zakrystii)
9. Jesteśmy w trakcie przygotowywania dokumentacji w celu konserwacji i renowacji elewacji zewnętrznej naszego parafialnego kościoła. Koszt dokumentacji jest wyceniony na 80 000,00 zł. Za tydzień taca będzie przeznaczona na ten cel. Prosimy o wsparcie finansowe. Ofiary można również składać przelewem na konto parafialne. Numer rachunku 89 8362 0005 0022 1825 2000 0010
10. Prasa katolicka „Gość Niedzielny i Niedziela” w cenie 6 zł wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem. Zachęcamy do czytania.
11. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie + Jerzego Jankowskiego, Marię Giersz i Romana Lala . Polećmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
12. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli, Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Różańcowej.

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo