Ogłoszenia Parafialne
XVI Niedziela Zwykła – 18 lipca 2021 r.

1. Decyzją Wizytatora Zakonu ks. Dariusza Kaczyńskiego CRL w naszej parafii posługę duszpasterską kończą: ks. Łukasz Murański i ks. Maciej Guziejko. Pożegnanie Ks. Macieja w niedzielę 25 lipca na mszy św. o godz. 18.00 a ks. Łukasza w niedzielę 1 sierpnia na Mszy św. o godz. 10.00.


2. Posługę duszpasterską w parafii rozpoczyna ks. Paweł Greń i ks. Łukasz Bugała, których serdecznie witamy. Księżom kończącym posługę dziękujemy za ich trud i poświęcenie. Księżom rozpoczynającym posługę życzymy Bożego błogosławieństwa oraz mocy darów Ducha Świętego na każdy dzień. Niech nie zabraknie ludzkiej życzliwości i wsparcia we wszystkich troskach i poczynaniach dla dobra naszej wspólnoty parafialnej.
3. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
- w czwartek Święto św. Marii Magdaleny
- w piątek św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy
- w sobotę św. Kingi, dziewicy
- w niedzielę św. Krzysztofa, Patrona Kierowców. Poświęcenie samochodów po Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30. Ofiary złożone przy poświęceniu pojazdów przeznaczone będą na środki transportu dla misjonarzy.
4. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Gietrzwałdu na Uroczystości odpustowe. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 4-5 września. Koszt pielgrzymki 180 zł. w cenie, przejazd, ubezpieczenie oraz posiłek w Gietrzwałdzie. Prosimy osoby już z zapisane o uregulowanie płatności. Więcej informacji i zapisy u ks. Łukasza Bugały.
5. Z serca dziękujemy za wszelkie ofiary złożone w minionym tygodniu na rzecz naszej świątyni.
6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. „Gość Niedzielny i Niedziela” w cenie 6 zł wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem.
7. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie + Mieczysława Bawer. Polećmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli oraz Bożego błogosławieństwa. Wszystkim przebywającym na urlopach i wakacjach życzymy zdrowego i bezpiecznego wypoczynku.

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo