1. Przeżywamy dzisiaj IV Niedzielę Wielkiego Postu


2. W środę 25 marca przeżywać będziemy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu przypada Dzień Świętości Życia. Będziemy mogli przyłączyć się do duchowej adopcji dziecka poczętego. Przez 9 miesięcy należy modlić się o uratowanie dziecka zagrożonego aborcją. Zachęcamy do uczestnictwa w tym dziele.
3. Ze względu na niebezpieczeństwo związane z wirusem wprowadziliśmy w naszej parafii kilka zmian: Komunia przyjmowana będzie na rękę, ze względu, że w kościele może się modlić ograniczona liczba wiernych, odprawiamy dodatkowe Msze św. o 15.00 i 16.00, odwołane zostały Gorzkie Żale i Droga Krzyżowa. Możemy je odprawić w domu.
4. W zakrystii możemy nabywać świece wielkanocne Caritas w cenie 15 zł. W tym roku ofiary przeznaczone są na dzieci w Rwandzie.
5. W gablocie, przed kościołem, umieszczony jest komunikat zarządu cmentarzy komunalnych w Drezdenku. Prosimy o zapoznanie się z treścią komunikatu.
6. Informujemy, że w ubiegłym tygodniu w naszym kościele parafialnym instalowane są czujniki monitorujące stężenie czadu i trujących gazów. Koszt instalacji urządzeń wyniósł 3000 zł. Ponadto uległa zniszczeniu instalacja elektryczna mechanizmu dzwonów. Zwracamy się z prośbą o ofiary na pokrycie kosztów naprawy.
7. Z naszej rodziny parafialnej odeszły do wieczności: Anna Kowalicka i Danuta Genbarowska. Wieczny odpoczynek…
8. Wszystkim Parafianom, gościom życzymy Bożego błogosławieństwa. Niech Bóg dopomoże nam szczęśliwie przeżyć ten trudny, niepewny czas. Szczęść Boże!

Kanonicy Regularni Laterańscy

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo