1. W dniu dzisiejszym kończymy rok kalendarzowy. Chciejmy w tym dniu nie tylko świętować, ale również podziękować Panu Bogu za otrzymane łaski. Msza św. dziękczynna sprawowana będzie o godzinie 17.00. Po Mszy św. nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne. Nie będzie w dniu dzisiejszym Mszy św. o godz. 18.00.

2. W poniedziałek, 1 stycznia obchodzić będziemy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. według porządku niedzielnego.
3. Przypominamy, że od stycznia br. jest zmieniony porządek Mszy św. w niedzielę. Msza św. w niedziele i święta sprawowana będzie o godz. 8.00, 10.00, 11.30 i 18.00.
4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek o godz. 17.00 Wspólnota Przyjaciół Paradyża zaprasza do wspólnej modlitwy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
5. W piątek od godz. 8.00 odwiedzimy chorych z Komunią św.
6. W piątek o godz. 19.00 spotkanie w salce młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
7. W sobotę po Mszy św. porannej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
8. W sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. według porządku niedzielnego. Po każdej Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła. Taca z tego dnia przeznaczona jest na działalność misyjną Kościoła. Po każdej Mszy św. w przy wyjściu z kościoła będzie można nabyć poprze złożenie dobrowolnej ofiary zapakowane w woreczki foliowe węgielki, kadzidło i kredę.
9. W naszej parafii w sobotę 6 stycznia odbędzie się Orszak Trzech Króli. Jest to szczególne spotkanie, w którym wszystkim przyświeca jeden cel – przywitać się z Nowonarodzonym. O godz. 11.30 rozpocznie się Msza św. podczas, której dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 przedstawią Jasełka. Po Mszy św. Orszak przejdzie ulicami naszego miasta w kierunku placu Wileńskiego. Po przyjściu na plac Wileński, rozgrzejemy się wspólnie tańcząc Poloneza. Będziemy również wspólnie śpiewać kolędy. Na Orszaku będzie radośnie i rodzinnie. Niewątpliwie atrakcją będzie udział żywych zwierząt w wydarzeniu. Na zakończenie gorąca herbata i słodka niespodzianka dla wszystkich uczestników oraz wręczenie nagród uczestnikom konkursu na najpiękniejszą koronę oraz na najlepszy piernik. Zachęcamy dzieci i dorosłych do przebrania się za króli, pastuszków i aniołów. Wszystkie dzieci prosimy o przygotowanie koron na Orszak. Kolędowanie na placu Wileńskim poprowadzi znany aktor gorzowskiego teatru Jan Mierzyński. Zachęcamy do udziału w Orszaku całe rodziny! Świętujmy razem! Taca z tego dnia przeznaczona będzie na Krajowy Fundusz Misyjny.
10. Za tydzień po Mszy św. o godz. 10.00 zmiana Tajemnic dla Członków Żywego Różańca.
11. W niedzielę 14 stycznia po Mszy św. o godz. 11.30 w Szkole Podstawowej nr 1 odbędzie się spotkanie opłatkowe dla Członków Żywego Różańca i Apostolatu Maryjnego. Zapisy u Zelatorów Różańca do 6 stycznia.

12. Trwa wizyta duszpasterska – kolęda w naszej parafii. Kolęda od poniedziałku do piątku od godz. 14.30. W soboty od godz. 10.00. Plan kolędy na najbliższe dni:
- we wtorek 2 stycznia – ul. 11 Listopada, Lema, Leśna, Matejki, Kochanowskiego, Reja
- w środę 3 stycznia – ul. Witosa, Malwowa, Kwiatowa, Wspólna, Armii Krajowej, Wesoła, Jasna, Spokojna, Południowa
- w czwartek 4 stycznia – ul. Poznańska, Szpitalna
- w piątek 5 stycznia – ul. Piłsudskiego od nr 1 do nr 40 bez bloków

13. Prasa katolicka „Gość Niedzielny i Niedziela w cenie 10zł” wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem.
14. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie + Annę Korczak, Helenę Jachimowicz, Zygmunta Abłomiejko i Ewę Włosińską. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
15. Wszystkim Parafianom i Gościom składamy najserdeczniejsze życzenia. Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy nam każdego dnia. Wszystkie dni nowego roku 2024 zawierzamy Świętej Bożej Rodzicielce Maryi. Prosimy pozdrowić osoby chore i starsze, które otaczamy swoją modlitwą. Szczęść Boże!