1. Raz na jakiś czas – i tak jest w tym roku – zdarza się, że 24 grudnia wypada w niedzielę. Przyjście na Pasterkę nie zwalnia w tym przypadku z obowiązku udziału we Mszy św. niedzielnej, w ciągu dzisiejszego dnia. Uczestnictwo w Pasterce jest natomiast spełnieniem obowiązku udziału we Mszy św. w Boże Narodzenie.

2. W dniu dzisiejszym Wigilia Narodzenia Pańskiego. Zadbajmy o chrześcijańską oprawę tego dnia. Zachęcamy do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Jest to przede wszystkim dzień pojednania z Bogiem i między ludźmi, szczególnie w rodzinach. Niech Wieczerza Wigilijna będzie spotkaniem, na którym będziemy czytać Słowo Boże o Narodzeniu Pana Jezusa, dzielić się opłatkiem – składać sobie wzajemnie życzenia i śpiewać kolędy. W dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 11.30 kościół będzie zamknięty aż do Pasterki. Nie będzie mszy św. o godz. 18.00.
3. Zapraszamy do udziału w Pasterce. Pasterka będzie sprawowana o godz. 21.00 i 24.00. W pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Pozostałe Msze św. według porządku niedzielnego.
4. We wtorek, drugi dzień Świąt Narodzenia Pańskiego. Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze według porządku niedzielnego. Taca z tego dnia na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut Filozoficzno – Teologiczny.
5. W środę o godz. 18.00 Msza św. w intencji Apostolatu Maryjnego. Po Mszy św. spotkanie formacyjne w salce parafialnej.
6. Centrum Promocji Kultury w Drezdenku zaprasza na koncert kolęd w wykonaniu Mateusza Ziółko, który odbędzie się w czwartek 28 grudnia o godz. 19.00 w naszym kościele. Wstęp wolny. Przed koncertem będą zbierane ofiary na opłacenie rachunku za ogrzewanie kościoła. W tym dniu ze względu na przygotowania do koncertu nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.
7. Od 27 grudnia do końca stycznia nie będzie o godz. 15.00 wystawienia Najświętszego Sakramentu.
- w środę święto Św. Jana Apostoła i Ewangelisty
- w czwartek święto Św. Młodzianków, męczenników
- za tydzień w niedzielę święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W tym dniu kończymy rok kalendarzowy. Chciejmy w tym dniu nie tylko świętować, ale również podziękować Bogu za otrzymane łaski. Msza św. dziękczynna sprawowana będzie o godzinie 17.00. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godzinie 18.00. Po Mszy św. nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne.
9. W okresie Bożego Narodzenia setki dzieci i młodzieży angażuje się w akcję Kolędnicy Misyjni. Kolędnicy Misyjni to młodzi misjonarze, którzy od domu do domu, od rodziny do rodziny idą i przypominają wszystkim, że narodził się Chrystus. Również nasza parafia włączy się po raz drugi w to dobre dzieło Kolędników Misyjnych. Przy okazji kolędowania zbierane są ofiary przeznaczone na pomoc dzieciom z Kolumbii. Kolędnicy odwiedzą nasze domy 27 i 28 grudnia. Prosimy o życzliwe przyjęcie naszych kolędników.
10. Wizyta duszpasterska – kolęda w naszej parafii rozpocznie się w najbliższy piątek. Plan kolędy na najbliższe dni:
- w piątek 29 grudnia – ul. Wita Stwosza, Morwowa, Makowa, Zachodnia, Bajkowa, Ptasia, Diamentowa
- w sobota 30 grudnia – Osów

11. Informujemy, że od stycznia 2024 r. będzie zmieniony porządek Mszy św. w niedzielę. Od stycznia w niedzielę Msza św. sprawowana będzie o godz. 8.00, 10.00, 11.30 i 18.00.
12. W niedzielę 14 stycznia po Mszy św. o godz. 11.30 w Szkole Podstawowej nr 1 odbędzie się spotkanie opłatkowe dla Członków Żywego Różańca i Apostolatu Maryjnego. Zapisy u Zelatorów Różańca do 6 stycznia.
13. Prasa katolicka „Gość Niedzielny” w cenie 15zł w numerze świątecznym zawiera płytę z kolędami. Natomiast „Tygodnik Niedziela” w cenie 12zł w numerze świątecznym zawiera kalendarz na rok 2024.
14. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie + Elżbietę Włodarek, Ewę Ziętek, Stanisława Bortnowskiego, Annę Piórkowską i Tadeusza Jankowskiego. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
15. Wszystkim Parafianom i Gościom już dziś składamy najserdeczniejsze życzenia. Niech narodzony Zbawiciel świata wypełni pokojem, radością i obfitym błogosławieństwem nasze serca, nasze rodziny i naszą parafię. Prosimy pozdrowić osoby chore i starsze, które otaczamy swoją modlitwą.