1. Dzisiaj III Niedziela Adwentu zwana Niedzielą Radości – Gaudete.

2. W dniu dzisiejszym podczas mszy św. o godz. 11.30 gościć będą harcerze z Betlejemskim Światłem Pokoju. Parafianie będą mogli odpalić od niego własną świecę, bądź lampion i zabrać do domu. Również dzisiaj na mszy św. o godz. 11.30 przyjęcie nowych kandydatów do grona ministrantów.
3. W trzecim tygodniu Adwentu przypadają kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie.
4. Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 18.00; z udziałem dzieci we wtorki i czwartki o godz. 18.00.
5. W tym roku nie będzie tradycyjnych rekolekcji adwentowych w naszej parafii. Będzie jednak możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej. Spowiedź w poniedziałek i wtorek o godz. 9.30 i 17.30. W spowiedzi pomogą nam księża z dekanatu.
6. W poniedziałek zakończenie akcji „Paczuszka dla maluszka”. Wszelkie złożone dary pod choinką przy ołtarzu św. Józefa zostaną przekazane we wtorek do hospicjum dla dzieci św. Kamila w Gorzowie Wlkp.
7. W czwartek dzień imienin księdza Tomasza Syzmaszki CRL. Zapraszamy na Mszę św. w intencji Solenizanta o godz. 18.00. Pamiętajmy w modlitwie o Solenizancie i wypraszajmy opiekę Pani Cierpliwie Słuchającej z Rokitna.
8. Za tydzień w niedzielę Wigilia Narodzenia Pańskiego. W tym dniu nie będzie mszy św. o godz. 18.00. Zadbajmy o chrześcijańską oprawę tego dnia. Zachęcamy do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Jest to przede wszystkim dzień pojednania z Bogiem i między ludźmi, szczególnie w rodzinach. Niech Wieczerza Wigilijna będzie spotkaniem, na którym będziemy czytać Słowo Boże o Narodzeniu Pana Jezusa, dzielić się opłatkiem – składać sobie wzajemnie życzenia i śpiewać kolędy.
9. Zapraszamy do udziału w Pasterce. Pasterka będzie sprawowana o godz. 21.00 i 24.00. Taca z Pasterki przeznaczona na Fundusz Ochrony Dziecka i Matki im. ks. Bpa Wilhelma Pluty. W pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Pozostałe msze według porządku niedzielnego.
10. W niedzielę 14 stycznia po Mszy św. o godz. 11.30 w Szkole Podstawowej nr 1 odbędzie się spotkanie opłatkowe dla Członków Żywego Różańca i Apostolatu Maryjnego. Zapisy u Zelatorów Różańca do 6 stycznia.
11. Składamy serdeczne podziękowania za wszelkie ofiary złożone w minionym tygodniu na rzecz naszej świątyni. Taca z dnia dzisiejszego przeznaczona jest na ogrzewanie kościoła.
12. Prasa katolicka „Gość Niedzielny i Niedziela” w cenie 10zł wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem.
13. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie + Bolesława Frączkowskiego, Danutę Włodarek i Ewę Ziętek. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
14. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego przeżycia czasu Adwentu. Prosimy pozdrowić osoby chore i starsze, które otaczamy swoją modlitwą.