1. Dziś 4. Niedziela Wielkanocna. Niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczynamy Światowy Tydzień Modlitw o Powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

- we wtorek św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła
- w środę Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Dodatkowa msza św. o godz. 10.00 w intencji Ojczyzny z udziałem pocztów sztandarowych. Po mszy św. przemarsz Orkiestry Dętej oraz Dziewcząt z Buławami na plac Wileński.
- w czwartek św. Floriana, męczennika
- w piątek św. Stanisława Kazimierczyka CRL, Apostoła Eucharystii
- w sobotę Świętych Apostołów Filipa i Jakuba
3. W poniedziałek rozpoczęcie nabożeństw majowych. Nabożeństwo codziennie o godz. 17.30.
4. We wtorek Dzień Flagi Rzeczypospolitej. Zadbajmy, aby nasze domy zostały ozdobione barwami narodowymi.
5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi przed każdą mszą św. W czwartek o godz. 17.00 Wspólnota Przyjaciół Paradyża zaprasza do wspólnej modlitwy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Wynagradzajmy Sercu Jezusowemu i Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata.
6. W piątek od godz. 8.00 odwiedzimy chorych z Komunią św.
7. W czwartek o godz. 18.30 spotkanie uczniów klas ósmych, przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. Spotkanie obowiązkowe dla wszystkich kandydatów.
8. W sobotę ministranci i lektorzy naszej parafii wraz z księdzem Pawłem wezmą udział w Diecezjalnej Pielgrzymce Służby Liturgicznej do Paradyża.
9. W niedzielę 7 maja odbędzie się diecezjalna pielgrzymka „Przyjaciół Paradyża” do Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni Powołań Kapłańskich w Paradyżu.
10. Konferencja przed Chrztem dla rodziców i chrzestnych, którzy planują chrzest w maju odbędzie się w sobotę o godz. 17.00 w salce parafialnej.
11. Składamy serdeczne podziękowania za wszelkie ofiary złożone w minionym tygodniu na rzecz naszej świątyni. Dziękujemy za okazane wsparcie dla rodziny, która utraciła swój dobytek w wyniku pożaru. Do puszek w minioną niedzielę zostało zebrane 5 508, 44 grosze.
12. Pierwsza komunia św. dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 odbędzie się w sobotę 13 maja o godz. 11.00. Próba dla dzieci w najbliższy piątek o godz. 18.30.
13. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 przystąpią do Pierwszej Komunii św. w sobotę 20 maja o godz. 11.00.
14. Rocznica Pierwszej Komunii św. dla dzieci klas czwartych w niedzielę 28 maja na mszy św. o godz. 11.30.

15. W niedzielę 4 czerwca w naszej parafii odbędzie się Parafialny Festyn Rodziny.
• Wszystkich, którzy chcieliby się włączyć w organizację festynu, zapraszamy za tydzień po mszy św. o godz. 11.30 na spotkanie organizacyjne do salki parafialnej. W tym dniu odbędzie się również spotkanie rodziców z komitetu organizacyjnego pierwszą komunię św. oraz wszystkimi rodzicami.
• Zwracamy się również o pomoc w organizacji fantów i gadżetów, które przydadzą się nam podczas festynu. Fanty można przynosić na plebanię.
• Zwracamy się również z prośbą do właścicieli salonów kosmetycznych, fryzjerskich, kwiaciarni o ufundowanie voucherów na festyn
• Również finansowo można wesprzeć organizację festynu poprzez wpłatę na konto parafii: 89 8362 0005 0022 1825 2000 0010
• Wszelkie atrakcje zarówno dla dzieci jak i dorosłych będą darmowe!

16. Policja prosi zwłaszcza Seniorów o czujność i ostrożność ponieważ zdarzają się przypadki oszustw. Przestępcy posługują się różnymi metodami, aby zmanipulować swoje ofiary. Często przedstawiają się jako osoby najbliższe lub podszywają się za pracowników różnych instytucji. Pamiętajmy, Policja nigdy nie prosi o przekazanie gotówki ani zaangażowanie w akcję zatrzymania przestępców. W każdej sytuacji budzącej podejrzenia należy się konstatować z Policją na bezpłatny numer alarmowy 112.
17. Prasa katolicka „Gość Niedzielny i Niedziela” w cenie 10,00 zł wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem. Zachęcamy do czytania.
18. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie + Krystynę Bogdziewicz. Polećmy zmarłą Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
19. Naszym Drogim Parafianom i Gościom życzymy opieki Matki Najświętszej.