1. Wszystkim Parafianom i Gościom składamy najserdeczniejsze życzenia. Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy nam każdego dnia. Wszystkie dni nowego roku 2023 zawierzamy Świętej Bożej Rodzicielce Maryi. Prosimy pozdrowić osoby chore i starsze, które otaczamy swoją modlitwą.

2. W miniona środę mieszkańcy Drezdenka i okolic w kościele wypełnionym po brzegi mieli możliwość uczestniczenia w koncercie Zespołu Pectus. Piękne śpiewanie kolęd z wielką mocą, urozmaiciło przeżywanie oktawy Bożego Narodzenia. Dziękujemy władzom naszego miasta oraz Centrum Promocji i Kultury w Drezdenku za zorganizowanie koncertu.
3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. W czwartek o godz. 17.00 Wspólnota Przyjaciół Paradyża zaprasza do wspólnej modlitwy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Wynagradzajmy Sercu Jezusowemu i Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata.
4. W styczniu nie będzie odwiedzin chorych z Komunią św. w pierwszy piątek miesiąca oraz nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.
5. W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. według porządku niedzielnego. Po każdej Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła. Taca z tego dnia przeznaczona jest na działalność misyjną Kościoła. Po każdej Mszy św. w przy wyjściu z kościoła można nabyć poprze złożenie dobrowolnej ofiary zapakowane w woreczki foliowe węgielki, kadzidło i kredę.
6. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
7. W piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
8. Na terenie naszej parafii odbywa się kolędowanie misyjne naszych lektorów. W czasach kiedy z coraz większym impetem wkradają się obce zwyczaje, hołduje się zabobonom i wróżbiarstwo, nasi lektorzy wychodzą poza mury naszego kościoła i odwiedzają rodziny naszej parafii by głosić poprzez śpiew kolęd miłość Boga do człowieka. Dziękujemy wszystkim tym, którzy otworzyli dla nich swoje drzwi. W piątek i sobotę kolędnicy misyjni odwiedzą mieszkańców w blokach na ul. Kopernika i Mickiewicza. Niech dobry Bóg błogosławi wszystkim tym, których domy były i będą otwarte dla kolędników misyjnych.
9. Za tydzień po Mszy św. o godz. 10.00 zmiana Tajemnic dla Członków Żywego Różańca.
10. Za tydzień Niedziela Chrztu Pańskiego.
11. Trwa wizyta duszpasterska w naszej parafii. Kolęda w dni powszednie od godz. 14.30, w soboty od godz. 10.00. Podczas kolędy księżom towarzyszą ministranci.
Plan kolędy na najbliższe dni:
- w poniedziałek 2 stycznia – ul. Piotra Skargi, Moniuszki, Willowa
- we wtorek 3 stycznia – ul. Słoneczna, Dąbrowskiej, Miodowa, Owocowa, Norwida, Orzeszkowej
- w środę 4 stycznia – ul. Okrężna ( domki i bloki ), Lipowa
- w czwartek 5 stycznia – ul. Poznańska i Konopnickiej
- w sobotę7 stycznia – Osów i ul. Makowa

12. W niedzielę 15 stycznia po Mszy św. o godz. 11.30 w Szkole Podstawowej nr 1 odbędzie się wspólne spotkanie opłatkowe dla wszystkich Członków Żywego Różańca, Apostolatu Maryjnego, Przyjaciół Paradyża, Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej. Więcej informacji Zelatorów Różańca i p. Mirosławy Andrzejkowicz.
13. Prasa katolicka „Gość Niedzielny i Niedziela” wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem.
14. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.