1. Wszystkim Parafianom i Gościom składamy najserdeczniejsze życzenia. Niech narodzony Zbawiciel świata wypełni pokojem, radością i obfitym błogosławieństwem nasze serca, naszą parafie, rodziny i każdy dzień nowego 2023 roku! Prosimy pozdrowić osoby chore i starsze, które otaczamy swoją modlitwą. Dziękujemy za pamięć i nadesłane życzenia na adres parafii.

- w poniedziałek święto św. Szczepana, pierwszego męczennika
- we wtorek święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty
- w środę święto Świętych Młodzianków, męczenników
- w piątek święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa
3. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. w intencji Apostolatu Maryjnego. Po Mszy św. spotkanie formacyjne w salce parafialnej.
4. Wraz z Centrum Promocji Kultury w Drezdenku zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu Zespołu Pectus, który odbędzie się w najbliższą środę o godz. 19.00 w naszym kościele. Wstęp wolny.
5. Wizyta duszpasterska – kolęda w naszej parafii rozpocznie się w czwartek 29 grudnia. Pragniemy po okresie pandemii odwiedzić wszystkie rodziny naszej parafii, modlić się wspólnie z Wami i pobłogosławić Wam w imieniu Chrystusa. Prosimy by w każdym domu na stole było Pismo Święte, woda święcona, kropidło, krzyż i zapalone świece. Kolęda w dni powszednie od godz. 14.30, w soboty od godz. 10.00. Podczas kolędy księżom będą towarzyszyli ministranci.
Plan kolędy na najbliższe dni:
- w czwartek 29 grudnia – ul. Niegosławska, Lipowska i Notecka
- w piątek 30 grudnia – ul. Pierwszej Brygady, Transportowa, Towarowa, Kolejowa, Pogodna, Miedziana, Lipowa
6. Na czas kolędy kancelaria parafialna będzie czynna we wtorki, czwartki i piątki w godzinach od 10.00-12.00.
7. Biskup Tadeusz Lityński wszystkim wiernym Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, a także katolikom przebywającym w piątek 30 grudnia na jej terytorium, udziela dyspensy od pokarmów mięsnych. Korzystających z dyspensy zachęca do podjęciu innych form pokuty, zwłaszcza uczynków miłości i pobożności.
8. W sobotę kończymy rok kalendarzowy. Chciejmy w tym dniu nie tylko świętować, ale również podziękować Bogu za otrzymane łaski. Msza św. dziękczynna sprawowana będzie o godzinie 17.00. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godzinie 18.00.
9. W niedzielę, 1 stycznia obchodzić będziemy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00 rano.

10. W niedzielę 15 stycznia po Mszy św. o godz. 11.30 w Szkole Podstawowej nr 1 odbędzie się spotkanie opłatkowe dla wszystkich Członków Żywego Różańca, Apostolatu Maryjnego, Przyjaciół Paradyża, Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej. Więcej informacji u ks. Pawła, Zelatorów Różańca i p. Mirosławy Andrzejkowicz.
11. Serdeczne Bóg zapłać kierujemy w stronę Pana Bronka oraz tych wszystkich, którzy zaangażowali się w dekorację naszej świątyni i budowę szopki. Nadleśnictwu Karwin dziękujemy za choinki ofiarowane do naszego kościoła.
12. Od prawie 30 lat w okresie Bożego Narodzenia setki dzieci i młodzieży angażuje się w akcję Kolędnicy Misyjni. Kolędnicy Misyjni to młodzi misjonarze, którzy od domu do domu, od rodziny do rodziny idą i przypominają wszystkim, że narodził się Chrystus. Również nasza parafia włączy się po raz pierwszy w to dobre dzieło kolędników misyjnych. W poniedziałek 26 grudnia na Mszy św. o godz. 11.30 będzie miało miejsce uroczyste posłanie kolędników misyjnych. Misjonarz nigdy nie idzie sam, nigdy nie mówi o Jezusie sam od siebie. Misjonarz jest zawsze posłany przez Kościół. Przy okazji kolędowania zbierane są ofiary przeznaczone na pomoc dzieciom w różnych częściach świata. Kolędnicy odwiedzą nasze domy 27, 28 i 31 grudnia oraz 6 i 8 stycznia. Prosimy o życzliwe przyjęcie naszych kolędników.
13. Pragniemy po nowym roku, po wielu latach przerwy wznowić działalność Parafialnego Zespołu Caritas w naszej parafii. Osoby, które chciałby się włączyć w działalność Caritas prosimy o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
14. Składamy serdecznie podziękowania za wszelkie ofiary złożone w minionym tygodniu na rzecz naszej świątyni. Szkolne Koło Caritas przy SP2 serdecznie dziękuje wszystkim parafianom, którzy swoją hojnością i życzliwością wsparli zbiórkę pieniężną na zakup leku dla mamy jednej z uczennic. Zebrano 3 533,00 zł.
15. W przedsionku kościoła i na stoliku pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. Świąteczny numer Niedzieli po 10zł i Gościa Niedzielnego po 15zł.
16. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie + Krzysztofa Więcek. Polećmy zmarłego oraz wszystkich zmarłych, którzy odeszli w kończącym się roku Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
17. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.