1. W dniu dzisiejszym obchodzimy XXIII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, któremu w tym roku towarzyszy hasło: „Posłani w pokoju Chrystusa”. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi katolickiemu na Wschodzie.

2. Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 18.00; z udziałem dzieci we wtorki i czwartki o godz. 18.00.
- w środę św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
- w czwartek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP
4. Najbliższe spotkania młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania:
- klasa 8a ze Szkoły Podstawowej nr 1 we wtorek ( 8 grudnia ) o godz. 17.00
- klasa 8b ze Szkoły Podstawowej nr 1 w czwartek ( 8 grudnia ) o godz. 16.00
- klasa 8c ze Szkoły Podstawowej nr 1 w czwartek ( 8 grudnia ) o godz. 18.00
- klasa 8a ze Szkoły Podstawowej nr 2 we wtorek ( 13 grudnia ) o godz. 17.30
- klasa 8b ze Szkoły Podstawowej nr 2 we w środę ( 14 grudnia ) o godz. 16.00
Spotkanie wszystkich kandydatów przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania w najbliższą sobotę 10 grudnia o godz. 19.00 w kościele.
5. Za tydzień na Mszy św. o godz. 11.30 poświęcenie medalików dla dzieci klas 3 przygotowujących się do Pierwszej Komunii św.
6. W zakrystii i kancelarii parafialnej można zgłaszać chorych, którzy pragną przyjąć sakramenty święte z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Zachęcamy, aby osoby w podeszłym wieku, które przez dłuższy czas się nie spowiadały i nie przyjmowały komunii św. zrobiły to z okazji zbliżających się Świąt. Chorych odwiedzimy w piątek 16 grudnia od godz. 8.00 rano i od godz. 15.00 popołudniu. Chorych prosimy zgłaszać w kancelarii lub zakrystii.
7. Centrum Promocji Kultury w Drezdenku zaprasza w najbliższy piątek o godz. 16.00 na plac Wileński gdzie odbędzie się „JARMARK Bożonarodzeniowy”. Po raz pierwszy swoje stoisko na Jarmarku będzie miała nasza parafia. Na naszym stoisku ozdoby świąteczne, pysze ciasto i ciasteczka z receptury naszych babć. Dla wszystkich domowy, gorący barszczyk. Zapraszamy do odwiedzenia nas. Natomiast w następną niedzielę po każdej Mszy św. „ŚWIĄTECZNY KIERMASZ PARAFIALNY”. W ramach kiermaszu będzie można nabyć świąteczne ozdoby, stroiki oraz pysze ciasto i ciasteczka z receptury naszych babć, pobłogosławione sianko na stół wigilijny, figurki z gipsu i drewna oraz świąteczne stroiki. Dochód ze sprzedaży zasili fundusz ministrancki.
8. Dziękujemy wszystkim Rodzinom, które wzięły udział w konkursie na „Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową”. Dziękujemy za serce, pracę i czas poświęcony na wykonanie szopek, które w sposób szczególny wpisują się w klimat Świąt Bożego Narodzenia. Szopki są wystawione w naszym kościele przed ołtarzem. Rozstrzygnięcie konkursu za tydzień w niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30.
9. Składamy serdecznie podziękowania za wszelkie ofiary złożone w minionym tygodniu na ogrzewanie naszego kościoła.
10. Prasa katolicka „Gość Niedzielny i Niedziela” wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem. Do nabycia w zakrystii są świece na stół wigilijny po 10,00 zł.
11. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie + Feliksa Golinowskiego i Zenona Kostuś. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
12. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego przeżycia czasu Adwentu. Prosimy pozdrowić osoby chore i starsze, które otaczamy swoją modlitwą.