1. Dzisiaj XXXII Niedziela Zwykła w roku liturgicznym.

2. W naszej parafii gościmy Misjonarza Oblatów Maryi Niepokalanej, który głosi Słowo Boże i rozprowadza kalendarze misyjne na rok 2023. Ofiary złożone przy okazji nabywania kalendarza przeznaczone będą na działalność misyjną zgromadzenia.
- w środę Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
- w czwartek św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
- w piątek św. Marcina z Tours, biskupa
- w sobotę św. Jozafata, biskupa i męczennika
4. Spotkanie wszystkich katechetów w środę po Mszy św. wieczornej.
5. W piątek 11 listopada, Narodowe Święto Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 10.00. Do udziału zapraszamy parafian oraz poczty sztandarowe Szkół i Instytucji. Prosimy o wywieszenie na ten dzień na swoich posesjach flag narodowych. W tym dniu proboszcz udziela dyspensy od pokarmów mięsnych.
6. Świadomi jak cenną wartością jest patriotyzm, zapraszamy do udziału w „Ognisku Patriotyzmu”. Niech wspólnie spędzony czas będzie okazją do radosnego świętowania Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Śpiew jest tym co otwiera człowieka na dobro, a ognisko tworzy braterską wspólnotę. Niech wspólny śpiew pieśni patriotycznych przy ognisku znów połączy pokolenia Polaków. W imieniu księży posługujących w parafii oraz Drezdeneckiego Szczepu Puszcza zachęcamy do udziału. Ognisko odbędzie się w piątek 11 listopada o godz. 17.00 na boisku przy plebanii. Mamy przygotowane śpiewniki co ułatwi nam śpiew. Śpiewnik jest także dostępny na fejsbuku naszej parafii.
7. Wypominki codziennie o godz. 17.30. Do końca miesiąca w zakrystii i kancelarii parafialnej można składać na wypominki roczne.
8. Brat Andrzej na terenie naszej parafii roznosi pobłogosławione opłatki na stół wigilijny.
9. Sakrament Chrztu Świętego udzielany jest w każdą pierwszą niedzielę miesiąca na mszy św. o godz. 11.30. Prosimy o zgłaszanie dzieci dwa tygodnie przez planowanym chrztem w danym miesiącu.
10. Organizujemy w parafii konkurs na „szopkę bożonarodzeniową”. Zachęcamy, aby dzieci wraz ze swoim rodzeństwem, rodzicami i dziadkami zaangażowali się w wykonanie szopki. Niech wspólnie spędzony czas przy wykonaniu szopki przygotuje nas na owocne przeżycie Świąt Bożego Narodzenia. Szopki należy wykonać do 30 listopada i dostarczy do księdza Pawła. Rozstrzygnięcie konkursu 11 grudnia. Więcej informacji na fejbuku parafialnym.
11. Składamy serdecznie podziękowania za wszelkie ofiary złożone w minionym tygodniu na rzecz naszej świątyni. Za tydzień zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
12. Prasa katolicka „Gość Niedzielny i Niedziela” wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem. Zachęcamy do czytania.
13. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie + Piotra Walenciukiewicza, Edwarda Sowała, Bogusławę Przylepa i Ryszarda Matysiaka. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
14. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli oraz Bożego błogosławieństwa.