1. Dzisiaj XXVI Niedziela Zwykła w roku liturgicznym.

W naszej parafii rozpoczynamy Misje Święte, które potrwają przez cały tydzień do niedzieli 2 października. Prosimy o modlitwę w intencji Misji i głoszących Misjonarzy, Ojców Redemptorystów. Zachęcamy parafian do licznego udziału i skorzystania z tego czasu łaski. Szczegółowy program Misji Świętych jest na przygotowanych ulotkach, które są wyłożone w przedsionku pod wieżą i chórem w kościele oraz dostępny na facebooku parafialnym. W zakrystii oraz w przedsionku pod wieżą będzie można przez cały tydzień nabyć krzyż – pamiątkę Misji Świętych w cenie 20zł, które zostaną poświęcone na zakończenie Misji Świętych. Zachęcamy, aby każda rodzina nabyła taki krzyż.
Program Misji Świętych:
- od poniedziałku do soboty msza św. z kazaniem misyjnym o godz.: 7.00, 10.00,18.00
- w poniedziałek o godz. 16.00 msza św. dla dzieci naszej parafii. Obowiązkowo we mszy św. uczestniczą dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św.
- we wtorek po mszy św. o godz. 18.00 - Droga Krzyżowa ulicami parafii. W Drodze Krzyżowej obowiązkowo uczestniczy młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania oraz młodzież klas 7.
- w środę pół godziny przed każdą mszą św. sakrament pokuty i pojednania. W spowiedzi pomogą księża z dekanatu.
- w środę po mszy św. o godz. 18.00 spotkanie dla młodzieży
- w piątek o godz. 10.00 msza św. dla chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych
- w sobotę o godz. 10.00 msza św. z błogosławieństwem małych dzieci i matek w stanie błogosławionym
- w sobotę po mszy św. o godz. 18.00 – procesja fatimska z figurką Matki Bożej
- w niedzielę na każdej mszy św. zakończenie Misji Świętych. Ofiary z tego dnia będą przeznaczone dla Ojców Misjonarzy jako forma podziękowania.
- we wtorek św. Wincentego a Paulo, prezbitera
- w środę św. Wacława, męczennika
- w czwartek Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
- w piątek św. Hieronima
3. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. w intencji Apostolatu Maryjnego. Po mszy św. spotkanie formacyjne w salce parafialnej.
4. W sobotę rozpoczęcie nabożeństw różańcowych:
- różaniec dla dorosłych codziennie o godz. 17.30
5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Wynagradzajmy Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata. Okazja do spowiedzi codziennie przed mszą św.
6. Konferencja przed chrztem dla rodziców i chrzestnych, którzy będą chrzcić dzieci w miesiącu październiku, w sobotę o godz. 17.00 w salce parafialnej.
7. Za tydzień msza św. o godz. 7.00 będzie sprawowana jeszcze w kościele Matki Bożej Różańcowej.
8. W sobotę, 1 października odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca i Apostolatu Maryjnego do Rokitna. W parafii organizujemy wyjazd. Koszt wyjazdu 40zł. Zapisy u p. Mirosławy Andrzejkowicz. Wyjazd z naszej parafii o godz. 8.30 z parkingu przy plebanii.
9. Zmiana Tajemnic dla Członków Żywego Różańca będzie za dwa tygodnie, 9 października podczas odpustu w kościele Matki Bożej Różańcowej.
10. Za dwa tygodnie na mszy św. o godz. 11.30 w kościele Matki Bożej Różańcowej poświęcenie różańców dla dzieci klas 3 przygotowujących się do Pierwszej Komunii.
11. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę oraz za te, które wpływają na konto parafialne.
12. Prasa katolicka „Gość Niedzielny i Niedziela” wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem. Zachęcamy do czytania.
13. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie + Janusza Zalewskiego. Polećmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
14. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli oraz Bożego błogosławieństwa.