1. Dzisiaj XXIV Niedziela Zwykła w roku liturgicznym.

2. W dniu dzisiejszym po każdej mszy św. zapraszamy na kiermasz ciast. Dochód z kiermaszu wspomoże działalność lektorów, ministrantów i scholii dziecięcej w rozpoczynającym się nowym roku duszpasterskim i katechetycznym. Ciasta są przygotowane w plastikowych pojemnikach. Zachęcamy do wsparcia tego dobrego dzieła poprzez symboliczna kwotę 10zł.
- we wtorek św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
- w środę święto Podwyższenie Krzyża Świętego. Z inicjatywy Rady Konferencji Episkopatu Europy, w tym dniu obchodzić będziemy Dzień Modlitw za Ukrainę.
W Święto Podwyższenia Krzyża Świętego zapraszamy na czuwanie modlitewne. Rozpocznie się ono o godz. 21.00, zakończy Mszą św. o godz. 23.00. Na czuwanie zapraszamy wszystkich wiernych w sposób szczególny zaangażowanych w ruchy, stowarzyszenia i apostolaty naszej parafii. Przygotowaniem do czuwania są organizowane w Zespole Szkół w Drezdenku Warsztaty Muzyczne, które poprowadzi Pan Jakub Tomalak znany i ceniony muzyk i kompozytor. Warsztaty potrwają dwa dni: 13 i 14 września. Więcej informacji na facebooku parafialnym.
- w czwartek NMP Bolesnej
- w piątek Świętych męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, Biskupa
4. We wtorek po mszy św. wieczornej nabożeństwo fatimskie.
5. W czwartek o godz. 18.30 spotkanie dla uczniów klas ósmych przygotowujących się do sakramentu bierzmowania oraz dla ich rodziców.
6. Za tydzień w niedzielę ks. Paweł Greń CRL będzie obchodził Srebrny Jubileusz 25-lecia ślubów zakonnych. Msza św. w intencji Jubilata o godz. 11.30.
7. Ukazały się dwa tomiki nowych wierszy i treny z lat po śmierci mamy ks. Jerzego Hajdugi CRL, które będzie można nabyć za tydzień z autografem po każdej Mszy św. Jest to wydawniczy rarytas dla czytających poezję.
8. Bardzo serdecznie dziękujemy Członkom Apostolatu Maryjnego za posprzątanie salek katechetycznych.
9. Składamy serdecznie podziękowania za wszelkie ofiary złożone w minionym tygodniu na rzecz naszej świątyni. Za tydzień zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.
10. Prasa katolicka „Gość Niedzielny w cenie 8 zł i Niedziela” w cenie 10 zł wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem. Zachęcamy do czytania.
11. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie + Brunona Prostak. Polećmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
12. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli oraz Bożego błogosławieństwa.