1. Dzisiaj 19. Niedziela zwykła w roku liturgicznym.

W naszej parafii doroczny odpust Przemienienia Pańskiego. Sumie odpustowej o godz. 11.30 będzie przewodniczył ks. prof. dr hab. Kazimierz Łatak CRL z Krakowa.
2. W sobotę o godz. 12.00 w konkatedrze św. Jadwigi Śląskiej w Zielonej Górze ks. kanonik Adrian Put przyjmie świecenia biskupie. Polecajmy biskupa nominata naszej modlitwie.
- w poniedziałek św. Dominika, prezbitera
- we wtorek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, Patronki Europy
- w środę święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
- w czwartek św. Klary, dziewicy
4. W poniedziałek odbędzie się pielgrzymka autokarowa Apostolatu Maryjnego do Paradyża na Diecezjalny Dzień Skupienia. Wyjazd o godz. 9.00 z parkingu przy kościele. Zapisy u Pani Mirosławy Andrzejkowicz.
5. Zapraszamy także na wyjazd do Czarnkowa do Kina na film o tajemnicy Eucharystii pt. „ Żywy. Największa Tajemnica Wiary”. Wyjazd 14 sierpnia o godz. 16.30. Informacje i zapisy również u Pani Mirosławy.
6. Podobnie jak w latach ubiegłych organizujemy w dniach 10 i 11 września pielgrzymkę autokarową na Uroczystości Odpustowe do Gietrzwałdu. Koszt pielgrzymki to 190 zł. W cenie przejazd autokarem, ubezpieczenie, nocleg oraz obiad w Gietrzwałdzie. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
7. W czwartek o godz. 17.00 nabożeństwo oraz Msza św. o godz. 18.00 w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Jest to intencja Członków Żywego Różańca oraz Apostolatu Maryjnego.
8. Nabożeństwo fatimskie w sobotę po mszy św. wieczornej.
9. Dziękujemy serdecznie naszym Parafianom oraz Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 1 za przyjęcie Pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki Szczecińskiej w swoich domach oraz w szkole. Paniom pielęgniarkom dziękujemy za opiekę medyczną a aptece „Milenium” za środki opatrunkowe i leki dla pielgrzymów.
10. Składamy serdecznie podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu na rzecz naszej świątyni. Taca z następnej niedzieli na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.
11. Prasa katolicka „Gość Niedzielny i Niedziela” w cenie 8 zł wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem. Zachęcamy do czytania.
12. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli oraz Bożego błogosławieństwa.