1. Dzisiaj uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

Kończy się Okres Wielkanocny, ale czas przyjmowania Komunii św. wielkanocnej trwa do uroczystości Najświętszej Trójcy. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w sobotnim czuwaniu przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
2. Po każdej mszy św. zbiórka do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej. Zbiórkę przeprowadzi Szkolne Koło Caritas Szkoły Podstawowej nr 2.
3. Tydzień temu w naszej parafii odbył się FESTYN PARAFIALNY, który na boisku przy plebanii zgromadził niezliczone tłumy nie tylko parafian ale również mieszkańców okolicznych miejscowości. W programie było wiele atrakcji: pokazy strażackie, warsztaty udzielania pierwszej pomocy, zamki dmuchane, koncerty, tańce, animacje, malowanie twarzy, konkursy, pieczone kiełbaski, zupa grochowa, domowe ciasta, wata cukrowa, kawa, herbata. Festyn udało się zorganizować dzięki wsparciu wielu osób prywatnych, firm i instytucji, w tym Starostwa Powiatowego ze Starostą Bogusławem Kierusem oraz Wicestarostą Powiatu Strzelecko-Drezdeneckiego Pawłem Antczakiem. Wszystkim, którzy włączyli się w organizację i przebieg festynu składamy serdeczne Bóg zapłać. W intencji wszystkich darczyńców i zaangażowanych w festyn w Uroczystość Bożego Ciała o godz. 10.00 zostanie odprawiona msza św.
- w poniedziałek NMP, Matki Kościoła
- w środę św. Jadwigi Królowej
- w czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana
- w sobotę św. Barnaby, Apostoła
- w niedzielę uroczystość Trójcy Przenajświętszej
5. Nabożeństwo czerwcowe codziennie o godz. 17.30.
6. W czwartek o godz. 17.00 nabożeństwo oraz msza św. o godz. 18.00 w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Jest to intencja Członków Żywego Różańca oraz Apostolatu Maryjnego.
7. Termin Pierwszej Komunii św. na rok 2023 zostanie podany we wrześniu.
8. Składamy serdecznie podziękowania za wszelkie ofiary złożone w minionym tygodniu na rzecz naszej świątyni. Za tydzień zbiórka do puszek na KUL i IFT w Zielonej Górze.
9. Prasa katolicka „Gość Niedzielny i Niedziela” w cenie 8,00 zł wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem. Zachęcamy do czytania.
10. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie + Halinę Jaroszewicz. Polećmy zmarłą Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
11. Naszym Drogim Parafianom i Gościom życzymy mocy oraz darów Ducha Świętego.