1. Wiadomość o inwazji wojsk rosyjskich na Ukrainę napełniła nas wszystkich niepokojem wobec ludzkich cierpień i zagrożeń płynących z przekroczenia podstawowych zasad moralnych i międzynarodowych umów. Prosimy wszystkich naszych Parafian o modlitwę w intencji pokoju.

Wyrażamy współczucie rodzinom zabitych, cierpiących i zagrożonych, łącząc się z nimi wszystkimi na modlitwie. Zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji pokoju na świecie od poniedziałku do piątku o godz. 15.00. Po koronce na Adorację Najświętszego Sakramentu, która trwa do mszy św. wieczornej.
2. Arcybiskup Stanisław Gądecki, Przewodniczący Episkopatu Polski zaapelował, aby zarówno w dzisiejszą niedzielę, jak i w Środę Popielcową, po każdej mszy św. zorganizować zbiórkę do puszek, które - za pośrednictwem Caritas Polska - zostaną przeznaczone na pomoc Uchodźcom wojennym z Ukrainy.
3. Caritas naszej diecezji przygotował już 50 miejsc noclegowych dla osób uciekających przed wojną na Ukrainie. Wśród najpilniejszych potrzeb są żywność, środki higieniczne, środki czystości i podstawowa pomoc materialna. Jako parafia chcemy włączyć się w pomoc poprzez zbiórkę żywności, środków higienicznych oraz środków czystości. Potrzebne są również koce, śpiwory, karimaty, ręczniki, pościel, woda pitna oraz produkty spożywcze o długim terminie ważności takie jak: kasza, ryż, mąka, makaron, cukier, olej, konserwy, słodycze, kawa, herbata. Zachęcamy do podjęcia dzieł miłosierdzia wobec tych, którzy tej pomocy potrzebują. Pomóc może każdy! Nie bądźmy obojętni na biedę i nieszczęście drugiego człowieka. Okażmy chrześcijańską postawę miłosierdzia i braterstwa. Zebrane produkty spożywcze, środki czystości i higieniczne zostaną przekazane do Caritas naszej diecezji. Dary będzie można składać w kościele przy ołtarzu św. Józefa od poniedziałku do piątku w godzinach od 14.30 – 19.00.
4. Rozpoczynamy dziś w kościele 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do podjęcia abstynencji od alkoholu w intencji trzeźwości naszego Narodu. Prosimy o modlitwę za zniewolonych nałogiem alkoholowym.
5. W liturgii w tym tygodniu:
- w środę POPIELEC. Rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. Msza św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00, 10.00 i 18.00. Przypominamy o zachowaniu postu ścisłego przez wszystkich w przedziale wieku 18-60 lat. Papież Franciszek zaapelował do osób wierzących o podjęcie w Środę Popielcową postu i modlitwy w intencji pokoju.
- w piątek Święto św. Kazimierza, królewicza
6. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej:
- dla dzieci o godz. 16.30
- dla dorosłych o godz. 17.30
- dla młodzieży w czwartek o godz. 18.45
7. W niedzielę nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.
8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi przed każdą mszą św. W czwartek o godz. 17.00 Wspólnota Przyjaciół Paradyża zaprasza do wspólnej modlitwy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Wynagradzajmy Sercu Jezusowemu i Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata.
9. W piątek od godz. 8.00 odwiedzimy chorych z Komunią św.
10. Za tydzień po mszy św. o godz. 10.00 zmiana Tajemnic dla Członków Żywego Różańca.
11. W czwartek 3 marca rozpocznie się ogólnopolska nowenna za kapłanów oraz w intencji nowych powołań kapłańskich. Nowenna zakończy się 11 marca w przeddzień 200. rocznicy święceń kapłańskich św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. W naszym kościele nowenna codziennie przez 9 dni od czwartku o godz. 17.45.
12. Składamy serdecznie podziękowania za wszelkie ofiary złożone w minionym tygodniu na rzecz naszej świątyni.
13. Prasa katolicka „Gość Niedzielny i Niedziela” w cenie 8,00 zł wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem. Zachęcamy do czytania.
14. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie + Barbarę Piotrowską-Bis i Barbarę Karwowską. Polećmy zmarłe Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
15. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego przeżycia czasu Wielkiego Postu.