1. Przeżywamy Niedzielę Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to dzień modlitw o świętość wszystkich rodzin

2. W poniedziałek o godz. 18.00 Msza św. w intencji Apostolatu Maryjnego. Ze względu na pandemię nie będzie po mszy św. spotkania formacyjnego.
3. Zapraszamy na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Magdy Steczkowskiej. Koncert we wtorek 28 grudnia o godz. 19.00 w naszym kościele. Wstęp wolny.
4. W piątek kończymy rok kalendarzowy. Chciejmy w tym dniu nie tylko świętować, ale również podziękować Bogu za otrzymane łaski. Msza św. dziękczynna sprawowana będzie o godzinie 17.00. W tym dniu nie będzie mszy św. o godzinie 18.00.
5. W sobotę, 1 stycznia obchodzić będziemy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. sprawowane będą jak w każdą niedzielę, z wyjątkiem mszy św.
o godzinie 7.00, której nie będzie. Jest to jednocześnie pierwsza sobota miesiąca. Wynagradzajmy Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata.
6. Za tydzień po Mszy św. o godz. 10.00 zmiana Tajemnic dla Członków Żywego Różańca.
7. Ze względu na stan pandemii wizyta duszpasterska – kolęda odbędzie się w zmienionej formie. Zamiast odwiedzin parafian w domach, przygotowaliśmy plan spotkań kolędowych w kościele. Będziemy zapraszać do kościoła, na mszę św., o godz. 18.00 i wspólny śpiew kolęd mieszkańców poszczególnych ulic. Podczas spotkania będzie można złożyć ofiarę kolędową na potrzeby kościoła. Prosimy zabrać ze sobą wodę, która zostanie poświęcona. Prosimy, aby po powrocie do domu, głowa rodziny pokropiła mieszkanie poświęconą wodą. Spotkania kolędowe w kościele rozpoczniemy od wtorku według następującego porządku:

- we wtorek 28 grudnia
ul. Niegosławska, Lipnowska, Notecka, I Brygady, Cicha, Słowackiego, Transportowa, Pogodna, Towarowa, Miedziana, Kolejowa,

- w środę 29 grudnia
ul. Okrężna, Lipowa, Miodowa, Owocowa, Konopnickiej, Norwida, Orzeszkowej, Słoneczna,. Piotra Skargi, Kołłątaja, Willowa, Moniuszki

- w czwartek 30 grudnia
ul. Sienkiewicza, Sienkiewicza- Młyn, Piłsudskiego, Dąbrowskiej

8. Dziękujemy za życzenia nadesłane na adres naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać kierujemy w stronę ks. Łukasza oraz tych wszystkich, którzy zaangażowali się w dekorację naszej świątyni i budowę szopki. Nadleśnictwu Karwin dziękujemy za choinki ofiarowane do naszego kościoła.

9. Składamy serdecznie podziękowania za wszelkie ofiary złożone w minionym tygodniu na rzecz naszej świątyni. Dziękujemy za ofiary przekazywane na opłacenie dokumentacji związanej z renowacją elewacji naszego kościoła oraz na ogrzewanie kościoła.

10. W przedsionku kościoła i na stoliku pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. Świąteczny numer Niedzieli i Gościa Niedzielnego kosztuje 10,00 zł.

11. Od 15 grudnia br. obowiązuje rozporządzenie ustalające nowe normy sanitarne. Przypominamy zatem o:
- obowiązku zakrywania ust i nosa
- zachowaniu dystansu 1,5 m
- dezynfekcji rąk
- limicie osób w kościele 30% - do limitów nie wlicza się osób zaszczepionych przeciwko COVID-19 oraz ozdrowieńców
- jednocześnie prosimy, aby osoby chcące przyjmować komunie świętą na rękę, podchodziły do księdza przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy

12. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie + Janinę Chałupka, Sławomira Ciąder i Władysława Majos. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

13. Wszystkim parafianom i gościom życzymy obfitości Bożych łask. Prosimy pozdrowić osoby chore i starsze, które otaczamy swoją modlitwą.