O G Ł O S Z E N I A P A R A F I A L N E

1. Dziś w liturgii Kościoła przeżywamy UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO.
Zapraszamy na NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE dziś na godz. 19.00. Dziś także Spotkanie Domowego Kościoła o godz. 14.30
2. PRÓBY DLA MŁODZIEŻY przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 18.30. OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA !
3. 15 maja - we wtorek – spowiedź święta dla młodzieży i świadków bierzmowania od godz. 17.30. W środę nie ma adoracji po Mszy o 18.00.

4. 17 maja – w czwartek – o godz. 17.00 - Ks. Bp. Stefan Regmunt udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii. (nie będzie Mszy o godz. 18.00)
5. W tym tygodniu mają też próby dzieci: poniedziałek, wtorek i środa – o godz. 15.30, w czwartek i w piątek – o godz. 19.00.
6. 18 maja – w piątek - o godz. 19.00 – Teatr Kotłownia zaprasza na premierę filmu pt. „Rozwieszony” inspirowanego poezją Ks. Jerzego Hajdugi. Więcej informacji w internecie.
7. 19 maja - w sobotę - o godz. 10.00 – spowiedź dla dzieci, rodziców i chrzestnych, a o godz. 11.00 – próba generalna.
8. 20 maja - w przyszłą niedzielę - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego oraz Uroczystość I Komunii św. - o godz. 11.30. Prosimy naszych Parafian o wybranie w miarę możliwości innej godziny uczestniczenia we Mszy św., aby umożliwić dzieciom ich rodzinom i gościom swobodny udział w tej uroczystości. Tacę w przyszłą niedzielę chcemy przeznaczyć na zakup i montaż nowego nagłośnienia zew. kościoła oraz nowego oświetlenia prezbiterium. Prosimy o wsparcie.
9. U ks. Łukasza Murańskiego można zapisywać się na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Do połowy maja chcemy stworzyć listę pielgrzymów, dlatego zdecydowane osoby prosimy o kontakt.
10. W dniach od 25 – 27 maja odbędą się w naszej parafii Trzecie Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne. Zachęcamy do udziału. Koszt uczestnictwa – 50 zł. Prosimy jak co roku o nocleg dla uczestników w domach naszych parafian oraz o przygotowanie ciast.
11. 27 maja – w niedzielę – o godz. 10.00 – Msza św. dla dzieci w I rocznicę Komunii św.
12. Organizowany jest również wyjazd 2 czerwca na Ogólnopolskie Spotkanie Młodzieży w LEDNICY. Koszt – 70 zł. Zapisy i szczegóły u ks. Matuszczaka i ks. Murańskiego.
13. Strzeleckie stowarzyszenie zachęca bezrobotnych, emerytów i rencistów powyżej 50-tego roku życia do udziału w projekcie „Wnuczęta w dobrych rękach”. Szczegóły w internecie.
14. W sklepiku u sióstr można kupić różnego rodzaju pamiątki z okazji I Komunii św. i bierzmowania
15. W tym tygodniu Bóg odwołał do wieczności: + Józefę Wojciuszkiewicz, + Janinę Maternik, + Witoldę Jankowską, + Zenona Świtała, + Józefa Fuczyło i + Mariannę Grzyś. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek …
16. Dziękujemy za modlitwę oraz ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na potrzeby parafii i kościoła.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy radosnego świętowania Dnia Pańskiego oraz błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu. KANONICY REGULARNI LATERAŃSCY