Msze Święte

Msze Święte

zobacz terminy

View more
Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Dowiedz się więcej

View more
Duszpasterze

Duszpasterze

Księża pracujący w Drezdenku

View more
Sakrament Chrztu św.

Sakrament Chrztu św.

Dowiedz się więcej

View more
Sakrament Małżeństwa

Sakrament Małżeństwa

Dowiedz się więcej

View more
Pogrzeb Katolicki

Pogrzeb Katolicki

Dowiedz się więcej

View more
I Komunia św.

I Komunia św.

Dowiedz się więcej

View more
Bierzmowanie

Bierzmowanie

Dowiedz się więcej

View more
Ministranci

Ministranci

View more

1. Dzisiaj 4. Niedziela Wielkiego Postu – niedziela „laetare” - radości.


2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
- w poniedziałek uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, Patrona Kościoła Powszechnego
- w sobotę uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień Świętości Życia. W czasie mszy św. o godz. 7.00 będzie można złożyć deklarację Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, które zagrożone jest zabiciem w łonie matki. W ten sposób nad wybranymi przez Boga dziećmi otworzą się parasole modlitwy i przez 9 miesięcy dziesiątką różańca osoby te modlić się będą o ocalenie ich życia. Deklaracje są wyłożone na stoliku pod chórem. Zachęcamy do podjęcia modlitwy i Duchowej Adopcji Dzieci.
3. Zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej
- dzieci w piątek na godz. 16.30
- młodzieży i dorosłych w piątek na godz. 17.30
4. W niedzielę nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.
5. Organizujemy w parafii wyjazd do kina w Czarnkowie na film „Opiekun”. Wyjazd we wtorek 21 marca o godz. 16.00 z przed plebanii oraz wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Górki Klasztornej. Wyjazd w sobotę 25 marca o godz. 11.00 z przed plebanii. Koszt 50zł. Zapisy u p. Mirosławy Andrzejkowicz.
6. Za tydzień w niedzielę po nabożeństwie Gorzkich Żali spotkanie Zelatorów Żywego Różańca w salce parafialnej.
7. Za tydzień w naszej parafii rozpoczną się Rekolekcje Wielkopostne. Rekolekcje poprowadzi ks. Kamil Obała. Polecajmy Księdza Rekolekcjonistę naszym modlitwą.
8. Za tydzień na mszy św. o godz. 11.30 poświęcenie książeczek dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św.
9. Sakrament Chrztu Świętego udzielany jest w każdą pierwszą niedzielę miesiąca na mszy św. o godz. 11.30. Dodatkowo chrzest dzieci będzie w drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Prosimy o zgłaszanie dzieci dwa tygodnie przez planowanym chrztem w danym miesiącu. Konferencja przed Chrztem dla rodziców i chrzestnych, którzy planują chrzest w kwietniu odbędzie się w pierwszą sobotę miesiąca kwietnia o godz. 17.00 w salce parafialnej.
10. Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta odbędzie się w piątek 31 marca po mszy św. wieczornej.
11. W naszej parafii trwa zbiórka żywności. Dary można składać przy ołtarzu św. Józefa. Do tej pory zostało przygotowanych 150 paczek, które w sobotę częściowo zostały rozwiezione do osób starszych i samotnych. Jeżeli ktoś z parafian zna osoby, które takiego wsparcia potrzebują to prosimy o kontakt z księdzem Pawłem. Ułatwi to nam doręczenie paczek.
12. Składamy serdeczne podziękowania za wszelkie ofiary złożone w minionym tygodniu na rzecz naszej świątyni. Za tydzień po każdej mszy św. zbiórka do puszek na kwiaty do Bożego Grobu. Zbiórkę przeprowadzą Członkowie Żywego Różańca.
13. W zakrystii można nabyć świece na stół wielkanocny w cenie 20 zł.
14. Prasa katolicka „Gość Niedzielny i Niedziela” w cenie 10,00 zł wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem. Zachęcamy do czytania.
15. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie + Eugenię Nagłowską, Tadeusza Burchart, Henryka Chodzińskiego i Ryszarda Korczaka. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
16. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego przeżycia czasu Wielkiego Postu.

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo