Msze Święte

Msze Święte

zobacz terminy

View more
Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Dowiedz się więcej

View more
Duszpasterze

Duszpasterze

Księża pracujący w Drezdenku

View more
Sakrament Chrztu św.

Sakrament Chrztu św.

Dowiedz się więcej

View more
Sakrament Małżeństwa

Sakrament Małżeństwa

Dowiedz się więcej

View more
Pogrzeb Katolicki

Pogrzeb Katolicki

Dowiedz się więcej

View more
I Komunia św.

I Komunia św.

Dowiedz się więcej

View more
Bierzmowanie

Bierzmowanie

Dowiedz się więcej

View more
Ministranci

Ministranci

View more

1. Wszystkim Parafianom i Gościom składamy najserdeczniejsze życzenia. Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy nam każdego dnia. Wszystkie dni nowego roku 2023 zawierzamy Świętej Bożej Rodzicielce Maryi. Prosimy pozdrowić osoby chore i starsze, które otaczamy swoją modlitwą.


2. W miniona środę mieszkańcy Drezdenka i okolic w kościele wypełnionym po brzegi mieli możliwość uczestniczenia w koncercie Zespołu Pectus. Piękne śpiewanie kolęd z wielką mocą, urozmaiciło przeżywanie oktawy Bożego Narodzenia. Dziękujemy władzom naszego miasta oraz Centrum Promocji i Kultury w Drezdenku za zorganizowanie koncertu.
3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. W czwartek o godz. 17.00 Wspólnota Przyjaciół Paradyża zaprasza do wspólnej modlitwy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Wynagradzajmy Sercu Jezusowemu i Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata.
4. W styczniu nie będzie odwiedzin chorych z Komunią św. w pierwszy piątek miesiąca oraz nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.
5. W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. według porządku niedzielnego. Po każdej Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła. Taca z tego dnia przeznaczona jest na działalność misyjną Kościoła. Po każdej Mszy św. w przy wyjściu z kościoła można nabyć poprze złożenie dobrowolnej ofiary zapakowane w woreczki foliowe węgielki, kadzidło i kredę.
6. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
7. W piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
8. Na terenie naszej parafii odbywa się kolędowanie misyjne naszych lektorów. W czasach kiedy z coraz większym impetem wkradają się obce zwyczaje, hołduje się zabobonom i wróżbiarstwo, nasi lektorzy wychodzą poza mury naszego kościoła i odwiedzają rodziny naszej parafii by głosić poprzez śpiew kolęd miłość Boga do człowieka. Dziękujemy wszystkim tym, którzy otworzyli dla nich swoje drzwi. W piątek i sobotę kolędnicy misyjni odwiedzą mieszkańców w blokach na ul. Kopernika i Mickiewicza. Niech dobry Bóg błogosławi wszystkim tym, których domy były i będą otwarte dla kolędników misyjnych.
9. Za tydzień po Mszy św. o godz. 10.00 zmiana Tajemnic dla Członków Żywego Różańca.
10. Za tydzień Niedziela Chrztu Pańskiego.
11. Trwa wizyta duszpasterska w naszej parafii. Kolęda w dni powszednie od godz. 14.30, w soboty od godz. 10.00. Podczas kolędy księżom towarzyszą ministranci.
Plan kolędy na najbliższe dni:
- w poniedziałek 2 stycznia – ul. Piotra Skargi, Moniuszki, Willowa
- we wtorek 3 stycznia – ul. Słoneczna, Dąbrowskiej, Miodowa, Owocowa, Norwida, Orzeszkowej
- w środę 4 stycznia – ul. Okrężna ( domki i bloki ), Lipowa
- w czwartek 5 stycznia – ul. Poznańska i Konopnickiej
- w sobotę7 stycznia – Osów i ul. Makowa

12. W niedzielę 15 stycznia po Mszy św. o godz. 11.30 w Szkole Podstawowej nr 1 odbędzie się wspólne spotkanie opłatkowe dla wszystkich Członków Żywego Różańca, Apostolatu Maryjnego, Przyjaciół Paradyża, Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej. Więcej informacji Zelatorów Różańca i p. Mirosławy Andrzejkowicz.
13. Prasa katolicka „Gość Niedzielny i Niedziela” wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem.
14. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo