Msze Święte

Msze Święte

zobacz terminy

View more
Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Dowiedz się więcej

View more
Duszpasterze

Duszpasterze

Księża pracujący w Drezdenku

View more
Sakrament Chrztu św.

Sakrament Chrztu św.

Dowiedz się więcej

View more
Sakrament Małżeństwa

Sakrament Małżeństwa

Dowiedz się więcej

View more
Pogrzeb Katolicki

Pogrzeb Katolicki

Dowiedz się więcej

View more
I Komunia św.

I Komunia św.

Dowiedz się więcej

View more
Bierzmowanie

Bierzmowanie

Dowiedz się więcej

View more
Ministranci

Ministranci

View more

1. Dzisiaj 18. Niedziela zwykła w roku liturgicznym.


2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
- w poniedziałek św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła
- w czwartek św. Jana Marii Vianneya, Patrona proboszczów
- w sobotę Uroczystość Przemienienia Pańskiego – doroczny odpust w naszej parafii. Suma odpustowa w niedzielę o godz. 11.30. Sumie odpustowej będzie przewodniczył ks. prof. dr hab. Kazimierz Łatak CRL z Krakowa. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Na uroczystą sumę zapraszamy Parafian, Gości, ministrantów, lektorów oraz noszących chorągwie i sztandary. Uroczystości odpustowe poprzedzi Triduum przygotowujące nas na uroczystości odpustowej. Zapraszamy w czwartek, piątek i sobotę na Adorację Najświętszego Sakramentu od 8.00 do 18.00 oraz na Mszę św. z kazaniem o godz. 18.00. Adorację poprowadzą Członkowie Żywego Różańca, Apostolatu Maryjnego i Przyjaciele Paradyża. Szczegółowy program Adoracji wywieszony jest w gablocie przed kościołem.
3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. Wynagradzajmy Sercu Jezusowemu i Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata. W sierpniu nie będzie odwiedzin chorych w domach.
4. Konferencja przed chrztem dla rodziców i chrzestnych, którzy będą chrzcić dzieci w miesiącu sierpniu, w sobotę o godz. 17.00 w salce parafialnej.
5. W poniedziałek rozpoczynamy sierpień – miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia abstynencji od alkoholu w intencji trzeźwości naszego Narodu. Prosimy o modlitwę za zniewolonych nałogiem alkoholowym.
6. W poniedziałek 78. Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w modlitwie o obrońcach Ojczyzny.
7. W poniedziałek w godzinach popołudniowych będziemy gościć w naszej parafii Pielgrzymów Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymki, którzy przemierzają drogę od Bałtyku do Stóp Jasnogórskiej Pani. We wtorek o godz. 7.00 rano Pielgrzymi wezmą udział we Mszy św. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Panie pielęgniarki prosimy o pomoc w zorganizowaniu punktu medycznego w salkach parafialnych.
8. Stowarzyszenie "Sauerianum" zaprasza w czwartek na kolejny koncert festiwalu w Centrum Promocji Kultury o godz. 19.00. Wystąpi wybitna sopranistka Maria Domżał nazwana polską Marią Callas.
9. W poniedziałek 8 sierpnia odbędzie się pielgrzymka autokarowa Apostolatu Maryjnego do Paradyża na Diecezjalny Dzień Skupienia. Wyjazd o godz. 9.00 z parkingu przy kościele. Zapisy u Pani Mirosławy Andrzejkowicz.
10. Składamy serdecznie podziękowania za wszelkie ofiary złożone w minionym tygodniu na rzecz naszej świątyni.
11. Prasa katolicka „Gość Niedzielny i Niedziela” w cenie 8,00 zł wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem. Zachęcamy do czytania.
12. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie + Annę Walczak, Leokadię Starmach i Marka Głogowiec. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
13. Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego podczas letniego wypoczynku.

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo