Msze Święte

Msze Święte

zobacz terminy

View more
Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Dowiedz się więcej

View more
Duszpasterze

Duszpasterze

Księża pracujący w Drezdenku

View more
Sakrament Chrztu św.

Sakrament Chrztu św.

Dowiedz się więcej

View more
Sakrament Małżeństwa

Sakrament Małżeństwa

Dowiedz się więcej

View more
Pogrzeb Katolicki

Pogrzeb Katolicki

Dowiedz się więcej

View more
I Komunia św.

I Komunia św.

Dowiedz się więcej

View more
Bierzmowanie

Bierzmowanie

Dowiedz się więcej

View more
Ministranci

Ministranci

View more

1. Dzisiaj XXVI Niedziela Zwykła w roku liturgicznym


2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
- w poniedziałek św. Wincentego a Paulo, prezbitera
- we wtorek św. Wacława, męczennika
- w środę Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. W tym dniu na mszy św. o godz. 18.00 zostanie poświęcona figura św. Michała, która na stałe pozostanie w naszym kościele.
- w czwartek św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła
- w piątek św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i Doktora Kościoła
- w sobotę Świętych Aniołów Stróżów
3. W poniedziałek o godz. 18.00 Msza św. w intencji Apostolatu Maryjnego. Po Mszy św. spotkanie formacyjne w salce parafialnej.
4. W piątek rozpoczęcie nabożeństw różańcowych:
- różaniec dla dorosłych codziennie o godz. 17.30
5. Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00. Po koronce Adoracja Najświętszego Sakramentu do mszy św. wieczornej.
6. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w każdą środę o godz. 17.30.
7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Wynagradzajmy Najświętszemu Sercu Jezusowemu oraz Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata. Okazja do spowiedzi codziennie przed mszą św.
8. W piątek od godz. 8.00 odwiedzimy chorych z Komunią św.
9. W sobotę odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca i Apostolatu Margaretka do Rokitna. Wyjazd z naszej parafii o godz. 8.30 z parkingu przy plebanii.
10. Za tydzień o godz. 10.00 będzie dodatkowa msza św. odpustowa w kościele Matki Bożej Różańcowej połączona z dożynkami. Pół godziny przed mszą św. różaniec. Do udziału zapraszamy czcicieli Matki Bożej, rolników oraz działkowców. Po mszy św. procesja wokół kościoła oraz Zmiana Tajemnic dla Członków Żywego Różańca.
11. Za tydzień na mszy św. o godz. 10.00 w kościele Matki Bożej Różańcowej poświęcenie różańców dla dzieci klas 3 przygotowujących się do Pierwszej Komunii.
12. Zapowiedzi przedmałżeńskie są wywieszone w gablocie przed kościołem. Jeżeli ktoś znałby przeszkody dotyczące zawarcia Sakramentu Małżeństwa wymienionych osób prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.
13. Narzeczonych, którzy zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński informujemy, że najbliższy kurs przedmałżeński w naszej parafii został zaplanowany w dniach 22- 24 października br. Zapisy przyjmowane są w zakrystii i kancelarii parafialnej.
14. Sakrament Chrztu Świętego udzielany jest w każdą pierwszą niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 11.30. Prosimy o zgłaszanie dzieci dwa tygodnie przez planowanym chrztem w danym miesiącu. Konferencja przed Chrztem dla rodziców i chrzestnych w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 17.00 w salce parafialnej.
15. Kartki na wypominki są wyłożone ma stoliku pod chórem oraz w przedsionku kościoła pod wieżą. Prosimy o czytelne wypisanie imion i nazwisk.
16. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę oraz za te, które wpływają na konto parafialne.
17. Prasa katolicka „Gość Niedzielny i Niedziela” w cenie 6zł wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem. Zachęcamy do czytania.
18. Na stoliku pod chórem i wieżą kościoła jest do nabycia kalendarz ścienny na rok 2022. W kalendarzu jest wyraźne wskazanie świąt i uroczystości katolickich. Do wyboru mamy trzy propozycje: kalendarz z postacią św. Jana Pawła II, św. Józefa i Matki Bożej. Koszt kalendarza 5zł.
19. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie + Gabrielę Kopala, Zdzisława Mikler, Stanisława Stelmach, Mariana Tymeckiego, Romana Kaczorowskiego i Władysławę Zaborowska. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
20. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli oraz Bożego błogosławieństwa.

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo