Msze Święte

Msze Święte

zobacz terminy

View more
Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Dowiedz się więcej

View more
Duszpasterze

Duszpasterze

Księża pracujący w Drezdenku

View more
Sakrament Chrztu św.

Sakrament Chrztu św.

Dowiedz się więcej

View more
Sakrament Małżeństwa

Sakrament Małżeństwa

Dowiedz się więcej

View more
Pogrzeb Katolicki

Pogrzeb Katolicki

Dowiedz się więcej

View more
I Komunia św.

I Komunia św.

Dowiedz się więcej

View more
Bierzmowanie

Bierzmowanie

Dowiedz się więcej

View more
Ministranci

Ministranci

View more

Dziś XVIII Niedziela Zwykła w roku liturgicznym.
2. Rozpoczynamy sierpień – miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia abstynencji od alkoholu w intencji trzeźwości naszego Narodu.

Prosimy o modlitwę za zniewolonych nałogiem alkoholowym.
3. Dziś 77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w modlitwie o obrońcach Ojczyzny.
4. W dniu dzisiejszym w godzinach popołudniowych będziemy gościć w naszej parafii Pielgrzymów Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymki. Tegoroczna pielgrzymka odbywa się w reżimie sanitarnym dlatego wszyscy pielgrzymi swój nocleg będą mieli w Szkole Podstawowej nr 2. Prosimy naszych parafian o wsparcie pielgrzymów poprzez przygotowanie posiłków. Panie pielęgniarki prosimy o pomoc w zorganizowaniu punktu medycznego w Szkole Podstawowej nr 2.
5. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
- w środę św. Jana Marii Vianneya, prezbitera, Patrona proboszczów.
- w piątek Uroczystość Przemienienia Pańskiego – doroczny odpust w naszej parafii. Suma odpustowa za tydzień o godz. 11.30. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Na uroczystą sumę zapraszamy Parafian, Gości, ministrantów, lektorów oraz noszących chorągwie i sztandary. Uroczystości odpustowe poprzedzi Triduum przygotowujące nas na uroczystości odpustowej. Zapraszamy w czwartek, piątek i sobotę na Mszę św. o godz. 18.00.
6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. Wynagradzajmy Sercu Jezusowemu i Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata. W miesiącu sierpniu nie ma odwiedzin chorych w domach.
7. Konferencja przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 17.00 w salce parafialnej.
8. Zapraszamy do udziału w XXVI Letnich Spotkaniach Kameralnych. Koncerty odbywają się w Centrum Promocji Kultury w Drezdenku. Najbliższy w czwartek o godz. 19.00. Więcej informacji na plakacie w gablocie przed kościołem.
9. Składamy serdecznie podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu na rzecz naszej świątyni.
10. Taca z następnej niedzieli na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.
11. Prasa katolicka „Gość Niedzielny i Niedziela” w cenie 6 zł wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem. Zachęcamy do czytania.
12. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie + Wiktora Widerę, Bogdana Zielińskiego, Alicję Sroczyńską i Zofię Konieczną. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
13. Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego podczas letniego wypoczynku.

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo