Msze Święte

Msze Święte

zobacz terminy

View more
Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Dowiedz się więcej

View more
Duszpasterze

Duszpasterze

Księża pracujący w Drezdenku

View more
Sakrament Chrztu św.

Sakrament Chrztu św.

Dowiedz się więcej

View more
Sakrament Małżeństwa

Sakrament Małżeństwa

Dowiedz się więcej

View more
Pogrzeb Katolicki

Pogrzeb Katolicki

Dowiedz się więcej

View more
I Komunia św.

I Komunia św.

Dowiedz się więcej

View more
Bierzmowanie

Bierzmowanie

Dowiedz się więcej

View more
Ministranci

Ministranci

View more

Ogłoszenia Parafialne
XVI Niedziela Zwykła – 18 lipca 2021 r.

1. Decyzją Wizytatora Zakonu ks. Dariusza Kaczyńskiego CRL w naszej parafii posługę duszpasterską kończą: ks. Łukasz Murański i ks. Maciej Guziejko. Pożegnanie Ks. Macieja w niedzielę 25 lipca na mszy św. o godz. 18.00 a ks. Łukasza w niedzielę 1 sierpnia na Mszy św. o godz. 10.00.


2. Posługę duszpasterską w parafii rozpoczyna ks. Paweł Greń i ks. Łukasz Bugała, których serdecznie witamy. Księżom kończącym posługę dziękujemy za ich trud i poświęcenie. Księżom rozpoczynającym posługę życzymy Bożego błogosławieństwa oraz mocy darów Ducha Świętego na każdy dzień. Niech nie zabraknie ludzkiej życzliwości i wsparcia we wszystkich troskach i poczynaniach dla dobra naszej wspólnoty parafialnej.
3. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
- w czwartek Święto św. Marii Magdaleny
- w piątek św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy
- w sobotę św. Kingi, dziewicy
- w niedzielę św. Krzysztofa, Patrona Kierowców. Poświęcenie samochodów po Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30. Ofiary złożone przy poświęceniu pojazdów przeznaczone będą na środki transportu dla misjonarzy.
4. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Gietrzwałdu na Uroczystości odpustowe. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 4-5 września. Koszt pielgrzymki 180 zł. w cenie, przejazd, ubezpieczenie oraz posiłek w Gietrzwałdzie. Prosimy osoby już z zapisane o uregulowanie płatności. Więcej informacji i zapisy u ks. Łukasza Bugały.
5. Z serca dziękujemy za wszelkie ofiary złożone w minionym tygodniu na rzecz naszej świątyni.
6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. „Gość Niedzielny i Niedziela” w cenie 6 zł wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem.
7. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie + Mieczysława Bawer. Polećmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli oraz Bożego błogosławieństwa. Wszystkim przebywającym na urlopach i wakacjach życzymy zdrowego i bezpiecznego wypoczynku.

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo