Msze Święte

Msze Święte

zobacz terminy

View more
Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Dowiedz się więcej

View more
Duszpasterze

Duszpasterze

Księża pracujący w Drezdenku

View more
Sakrament Chrztu św.

Sakrament Chrztu św.

Dowiedz się więcej

View more
Sakrament Małżeństwa

Sakrament Małżeństwa

Dowiedz się więcej

View more
Pogrzeb Katolicki

Pogrzeb Katolicki

Dowiedz się więcej

View more
I Komunia św.

I Komunia św.

Dowiedz się więcej

View more
Bierzmowanie

Bierzmowanie

Dowiedz się więcej

View more
Ministranci

Ministranci

View more

O G Ł O S Z E N I A D U S Z P A S T E R S K I E

Na progu Nowego Roku Pańskiego 2017 składamy naszym Drogim Parafianom, Gościom, Przyjaciołom i Dobrodziejom najserdeczniejsze życzenia: Bożego pokoju, błogosławieństwa, obfitości łask i darów Ducha Świętego. Niech Maryja Święta Boża Rodzicielka, którą dziś uroczyście czcimy wyprasza nam świętość życia, prowadzi nas do swojego Syna Jezusa Chrystusa i pomoże nam doświadczać w codziennym życiu miłości miłosiernej Boga Ojca.

1. Dzisiaj obchodzimy 50 Światowy Dzień Modlitwy o Pokój. Niech modlitwa o pokój na świecie, w naszej parafii i w naszych rodzinach towarzyszy nam każdego dnia. W wielu miejscach na ziemi wciąż panuje wzajemna nienawiść i wrogość, toczą się wojny przynoszące spustoszenie materialne i duchowe. Modlimy się o przebaczenie, pojednanie, zgodę, dobroć i miłość.

2. Dzisiaj I niedziela miesiąca – o godz. 10.00 – Msza św. w int. Żywego Różańca i Ks. Mieczysława Madeja z okazji imienin. Drogiego Solenizanta otaczamy naszymi modlitwami, życząc zdrowia, pogody ducha, Bożego błogosławieństwa w życiu kapłańskim i zakonnym oraz opieki Matki Bożej na każdy dzień. Tradycyjnie już, jak każdego roku 1 stycznia nie ma Mszy św. o godz. 7.00 rano.

3. W piątek 6 stycznia - UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO. Święto obowiązkowe - Msze św. jak w każdą niedzielę z błogosławieństwem kredy i kadzidła. Na stoliku przy ambonie można nabyć małe zestawy z kredą i kadzidłem – za dowolną ofiarę. Taca w tym dniu przeznaczona jest na cele misyjne.

4. Serdecznie zapraszamy na organizowany po raz pierwszy w Drezdenku Orszak Trzech Króli, który odbędzie się w piątek 6 stycznia, po Mszy św. o godz. 11.30 - spod plebani ok. godz. 12:15, wyruszy orszak ulicami naszego miasta. Będziemy wspólnie śpiewać kolędy, wystawione zostaną jasełka, przygotowane przez dzieci z naszej parafii. Uczestnicy orszaku otrzymają śpiewniki i korony. Zachęcamy dzieci i dorosłych do przebrania się za królów. Tego dnia zbierane będą ofiary do puszek na Fundację Orszaku Trzech Króli, z których dochód przeznaczony jest na organizację orszaków w całej Polsce oraz działalność charytatywną i kulturalną. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

5. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Chorych z komunią św. odwiedzimy wyjątkowo w I czwartek od godz. 8.00.

6. W następną niedzielę - 8 stycznia - Święto Chrztu Pańskiego – koniec okresu Bożego Narodzenia. Tradycyjnie w Polsce kolędy śpiewamy jeszcze do 2 lutego.

7. Koło Przyjaciół Paradyża zaprasza na adorację Najśw. Sakramentu i wspólnej modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołania – 5 stycznia – na godz. 17.00.

8. Z racji wizyty duszpasterskiej zawieszamy środowe adoracje Najśw. Sakramentu na czas trwania kolędy w naszej parafii.

9. W niedzielę 15 stycznia zapraszamy na koncert kolęd i pastorałek który odbędzie się w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Drezdenku o godz. 12:30. Wstęp wolny.

10. Ks. Jerzy zaprasza do Teatru Kotłownia na spektakl w piątek 6 stycznia o godz. 19.00 i 20.30. Szczegóły na plakatach i w internecie.

11. W sklepie u sióstr są do nabycia: zestawy kolędowe, kalendarze na 2017 r., Ewangelia 2017 z rozważaniami na każdy dzień oraz prasa katolicka.

12. Na czas trwania kolędy prosimy o korzystanie ze spowiedzi św. na Mszy św. o godz. 7.00 i w niedzielę. Prosimy także o korzystanie z kancelarii parafialnej przed południem.

13. Dziękujemy za modlitwę i ofiary (również przy okazji wizyty kolędowej) składane na potrzeby naszego kościoła i parafii.

14. PLAN KOLĘDY: 2 STYCZNIA PONIEDZIAŁEK Towarowa, Pogodna, Kolejowa, Słoneczna, Moniuszki, Willowa, Cicha od godz. 15.30 3 STYCZNIA WTOREK Sienkiewicza, Słowackiego, Szpitalna od godz. 15.30 4 STYCZNIA ŚRODA Aleja Piastów od godz. 15.30 5 STYCZNIA CZWARTEK Plac Wolności, Zamkowa, Plac Wileński, Chrobrego od godz. 15.30 6 STYCZNIA UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO nie ma kolędy 7 STYCZNIA SOBOTA Poniatowskiego, Nowogrodzka od godz. 10.00 15.

W tym tygodniu Bóg odwołał do wieczności: + Annę Nowak. Wieczny odpoczynek… Wszystkim uczestnikom Ofiary Eucharystycznej życzymy miłej, z Bogiem przeżytej niedzieli oraz błogosławieństwa Bożego w rozpoczętym tygodniu.

KANONICY REGULARNI LATERAŃSCY

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo