1. Dziś Niedziela Męki Pańskiej. W liturgii świętej wspominamy uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia.


3. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy wzięli czynny udział w piątkowej Drodze Krzyżowej ulicami naszego miasta. Dziękujemy Policji i Strażakom za troskę o bezpieczeństwo na trasie. Dziękujemy służbie liturgicznej ołtarza naszym ministrantom i lektorom, dzieciom przygotowującym się do pierwszej komunii świętej, panu organiście oraz harcerzom.
4. Nabożeństwo Gorzkich Żali dziś o godz. 17.00.
5. W poniedziałek uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Na Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00 będzie można złożyć deklarację Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, które zagrożone jest zabiciem w łonie matki. W ten sposób nad wybranymi przez Boga dziećmi otworzą się parasole modlitwy i przez 9 miesięcy dziesiątką różańca osoby te modlić się będą o ocalenie ich życia. Deklaracje są wyłożone na stoliku pod chórem. Zachęcamy do podjęcia modlitwy i Duchowej Adopcji Dzieci.
6. W zakrystii i kancelarii parafialnej można zgłaszać chorych, którzy pragną przyjąć sakramenty święte z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Chorych odwiedzimy w Wielką Środę, 27 marca od godz. 8.00 rano.
7. W Wielką Środę o godz. 18.00 Msza św. w intencji Apostolatu Maryjnego. Po Mszy św. spotkanie formacyjne w salce parafialnej.
8. Porządek liturgii Świętego Triduum Paschalnego:
- Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Msza św. sprawowana będzie o godzinie 18.00. Po Mszy św. przeniesiemy Pana Jezusa do Ciemnicy. Adoracja trwać będzie do godziny 21.00.
- Wielki Piątek – Adoracja w Ciemnicy od godz. 9.00 przez cały dzień. Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18.00. Wcześniej o godz. 17.15 w kościele nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Ofiary składane podczas adoracji krzyża przeznaczone są na utrzymanie kościołów w Ziemi Świętej. Następnie po liturgii przeniesiemy Pana Jezusa do Grobu. Adoracja w Grobie trwać będzie do godz. 21.00. W Wielki Piątek rozpoczniemy nowennę do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.45. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, a więc powstrzymanie się od pokarmów mięsnych oraz ograniczenie posiłków do trzech w ciągu dnia w tym jednego do syta, a także wstrzemięźliwości od alkoholu.
- W Wielki Czwartek i Wielki Piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
- Wielka Sobota – Adoracja w Grobie rozpocznie się o godzinie 9.00 i trwać będzie do godz. 18.00. Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 18.00. Na liturgię prosimy zabrać ze sobą świece. Nowenna do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.45.
- Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w kościele od godz. 9.00 – 13.00 co pół godziny. W Osowie poświęcenie pokarmów przy krzyżu o godz. 12.00. Ofiary złożone podczas poświęcenia pokarmów przeznaczone będą na służbę liturgiczną ołtarza.
- Spowiedź święta w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę od godz. 9.00 – 12.00. W Święta nie będzie możliwości skorzystania ze spowiedzi świętej.
- Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – Rezurekcja z uroczystą procesją wokół kościoła o godz. 6.00. Prosimy o przygotowanie sztandarów i chorągwi. Nowenna do Miłosierdzia Bożego o godz. 5.45. Nie będzie mszy św. o godz. 7.00.
- W drugi dzień Świąt Wielkanocnych Msze św. według porządku niedzielnego. Taca przeznaczona na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Instytutu Filozoficzno-Teologicznego w Zielonej Górze. Nowenna do Miłosierdzia Bożego o godz. 9.45.
9. W sobotę 6 kwietnia na Mszy św. o godz. 11.00 młodzież naszego dekanatu przystąpi do sakramentu bierzmowania. Szafarzem sakramentu będzie Ordynariusz Diecezji Biskup Tadeusz Lityński. Próba dla młodzieży 3 i 4 kwietnia o godz. 18.30. Spowiedź młodzieży oraz świadków w piątek 5 kwietnia o godz. 17.00.
10. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę żywności dla potrzebujących. Bóg zapłać.
11. Prasa katolicka „Gość Niedzielny i Niedziela” w cenie 10,00 zł wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem. Zachęcamy do czytania.
12. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie + Florentynę Kowal, Bronisława Sikorę, Jadwigę Tomaszewską-Król, Ireneusza Lachowicz, Zofię Walkowiak, Mieczysława Czarneckiego i Walerię Graś. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
13. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego przeżycia Wielkiego Tygodnia.

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo