1. Dzisiaj 1. Niedziela Wielkiego Postu.


2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
- w czwartek Święto Katedry św. Piotra, Apostoła. Za nawiedzenie kościoła katedralnego w Gorzowie pod zwykłymi warunkami można zyskać odpust zupełny.
3. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej:
- dla dzieci, młodzieży i dorosłych w piątek o godz. 17.30.
4. W niedzielę nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.
5. Zachęcamy do podjęcia dzieł miłosierdzia w czasie Wielkiego Postu. Przez cały ten okres w naszej parafii podobnie jak w minionym roku, będzie trwała zbiórka żywności dla osób najbardziej potrzebujących mając na uwadze osoby starsze i samotne. Dary takie jak mąka, ryż, kasza, cukier, konserwy, makarony, olej, kawa, herbata, dżem, słodycze itp. można składać przy ołtarzu św. Józefa. Do tego celu zostały przygotowane specjalne reklamówki z nadrukiem „Paczka Miłosierdzia”, które wyłożone są przy ołtarzu św. Józefa, przy figurze św. Antoniego pod chórem oraz na stoliku pod wieżą.
6. Narzeczonych, którzy zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński informujemy, że kurs przedmałżeński w naszej parafii odbędzie się w dniach 1-3 marca br. Zapisy przyjmowane są w zakrystii i kancelarii parafialnej. Szczegółowy program kursu przedmałżeńskiego dostępny jest na fejsbuku parafialnym.
7. Składamy serdeczne podziękowania za wszelkie ofiary złożone w minionym tygodniu na rzecz naszej świątyni. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na ogrzewanie naszego kościoła. Za tydzień zbiórka do puszek na Misje i Misjonarzy z racji niedzieli „Ad Gentes”. O przeprowadzanie zbiórki prosimy Członków Żywego Różańca i Apostolatu Maryjnego.
8. Prasa katolicka „Gość Niedzielny i Niedziela” w cenie 10,00 zł wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem.
9. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie + Stefanię Baran i Lucynę Pomostowską-Lipińską. Polećmy zmarłe Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
10. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego przeżycia czasu Wielkiego Postu. Gronu Pedagogicznemu naszych szkół oraz wszystkim uczniom życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku podczas ferii zimowych.

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo