1. Dzisiaj XXII Niedziela Zwykła w roku liturgicznym.


2. Decyzją Przełożonego naszego Zakonu z dniem 1 września br. posługę duszpasterską w naszej parafii rozpoczął ks. Tomasz Szymaszek CRL. Witamy księdza Tomasza w naszej parafii, życzymy Bożego błogosławieństwa w pracy duszpasterskiej oraz ludzkiej życzliwości w codzienności.
3. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
– w poniedziałek Błogosławionej Maryi Dziewicy ze Wschowy
- w piątek Święto Narodzenia NMP. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion
- w sobotę Rocznica Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Gorzowie Wielkopolskim. Za nawiedzenie kościoła i odmówienie „Ojcze nasz” i „Wierzę” można uzyskać odpust zupełny.
4. W poniedziałek rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 2 o godz. 8.00. Przed mszą św. możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej.
5. Do rodziców, wychowawców i katechetów kierujemy serdeczny apel o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwości na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie Słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii. Msza św. z udziałem dzieci w każdą niedzielę o godz. 11.30.
6. Dzieci, zapraszamy do śpiewu w scholi. Próba w sobotę o godz. 10.00 w salce parafialnej.
7. Lektorów, ministrantów oraz chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszamy w sobotę o godz. 10.00 do salki parafialnej.
8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. W czwartek o godz. 17.00 Wspólnota Przyjaciół Paradyża zaprasza do wspólnej modlitwy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
9. Kancelaria parafialna czynna we wtorki, czwartki i piątki w godzinach od 10.00 – 12.00 oraz od 15.00 – 17.00.
10. Miło poinformować naszych Parafian, że pani Mariola Różańska, Przewodnicząca Apostolatu Maryjnego została nominowana do diecezjalnego odznaczenia dla wiernych świeckich „Zasłużony dla diecezji zielonogórsko-gorzowskiej”. Wręczenie odznaczenia będzie miało miejsce w najbliższy piątek o godz. 18.00 w gorzowskiej katedrze, którego dokona Biskup Tadeusz Lityński, Ordynariusz Diecezji. Serdecznie gratulujemy!
11. Zapraszamy na kolejny koncert w ramach XXVIII Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Najbliższy koncert w piątek o godz. 19.00.
12. Pielgrzymów udających się do Gietrzwałdu informujemy, że nasze wspólne pielgrzymowanie rozpoczniemy w sobotę 9 września mszą świętą o godz. 7.00. Po mszy św. wyjazd z parkingu przy plebanii.
13. Zapraszamy do indywidualnego uczestnictwa w pielgrzymce Mężczyzn do Kolebki Chrześcijaństwa i Polskości, która odbędzie się 9 września w Międzyrzeczu. Hasłem pielgrzymki jest: „ Naszą przyszłość budujemy na chrześcijańskim dziedzictwie”.
14. Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00. Po koronce Adoracja Najświętszego Sakramentu do mszy św. wieczornej.
15. Msza św. w niedzielę o godz. 7.00 przez cały wrzesień będzie sprawowana w kościele Matki Bożej Różańcowej.
16. Rok temu w naszej parafii odbyły się Misje Święte. Od niedzieli 10 września do środy 13 września w naszej parafii będzie Renowacja Misji Świętych. Renowację poprowadzą Ojcowie Redemptoryści. To dobra okazja by odnowić nasze misyjne postanowienia z ubiegłego roku a także możliwość pogłębienia naszej wiary, poprzez którą jeszcze bardziej umocnimy nasza przyjaźń i więź z Chrystusem.
17. Biskup Tadeusz Lityński zezwolił na msze święte zbiorowe w każdej parafii. Uwzględniając potrzeby duszpasterskie w naszej parafii i zapotrzebowanie wiernych, którzy niejednokrotnie proszą o msze św. w niedzielę informujemy, że msza św. zbiorowa od dzisiejszej niedzieli będzie w naszej parafii sprawowana w każdą niedzielę o godz. 10.00 we wszystkich intencjach, które zostaną zgłoszone wcześniej w kancelarii parafialnej.
18. W najbliższym czasie planujemy remont organów w kościele Matki Bożej Różańcowej. W związku z tym taca z następnej niedzieli będzie przeznaczona na ten cel. Prosimy o wsparcie materialne planowej inwestycji.
19. W piątek 22 września odbędzie się przy parafii zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zużyty sprzęt ( komputery, drukarki, telefony, monitory, sprzęt RTV i AGD, itp. ) będzie można przed plebanią. Zbiórką wesprzemy kościół na wschodzie gdzie mieszkają nasi rodacy.
20. Prasa katolicka „Gość Niedzielny i Niedziela” w cenie 10 zł wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem. Zachęcamy do czytania.
21. W rozpoczynającym się nowym roku szkolnym i katechetycznym wszystkim uczniom, dyrekcji, nauczycielom, katechetom i pracownikom oświaty życzymy Bożego błogosławieństwa oraz darów Ducha Świętego.

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo