1. Dzisiaj 17. Niedziela zwykła w roku liturgicznym.


2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
- w poniedziałek św. Ignacego z Loyoli, prezbitera
- we wtorek św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła
- w piątek św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów. W tym dniu pamiętajmy w modlitwie o Proboszczu naszej parafii polecając dobremu Bogu ks. Zdzisława Palusa.
3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. Wynagradzajmy Sercu Jezusowemu i Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata. W sierpniu nie będzie odwiedzin chorych w domach.
4. We wtorek rozpoczynamy sierpień – miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia abstynencji od alkoholu w intencji trzeźwości naszego Narodu. Prosimy o modlitwę za zniewolonych nałogiem alkoholowym.
5. We wtorek 79. Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w modlitwie o obrońcach Ojczyzny.
6. Podobnie jak w minionych latach w dniach 1-2 sierpnia na terenie naszej parafii będziemy gościć pielgrzymów Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymki udających się na Jasną Górę. Dlatego zwracamy się do naszych parafian o przyjęcie pielgrzymów pod swój dach tak jak to miało miejsce w poprzednich latach. Osoby, które wyrażą chęć przyjęcia pielgrzymów na nocleg w swoim domu prosimy o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej. Już dziś dziękujemy za zaangażowanie, pomoc, życzliwość i otwarte serce.
7. W niedzielę 6 sierpnia Uroczystość Przemienienia Pańskiego – doroczny odpust w naszej parafii. Suma odpustowa w niedzielę o godz. 11.30. Suma odpustowa będzie sprawowana w intencji Parafian oraz w intencji Członków Żywego Różańca. Zmiana Tajemnic dla Członków Żywego Różańca ze względu na uroczystości odpustowe w tym miesiącu we własnym zakresie. Sumie odpustowej będzie przewodniczył ks. Adam Wójcicki. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Na uroczystą sumę zapraszamy Parafian, Gości, ministrantów, lektorów oraz noszących chorągwie i sztandary. Uroczystości odpustowe poprzedzi Triduum przygotowujące nas na uroczystości odpustowej. Zapraszamy w czwartek, piątek i sobotę na Mszę św. z kazaniem o godz. 18.00.
8. Kancelaria parafialna w okresie wakacyjnym czynna we wtorki od 10.00 - 12.00 oraz w czwartki od 15.00 – 17.00.
9. W parafii organizujemy wyjazd na uroczystości odpustowe do Gietrzwałdu w dniach 9-10 września. Zapisy u Pani Mirosławy Andrzejkowicz.
10. Prasa katolicka „Gość Niedzielny i Niedziela” w cenie 10,00 zł wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem. Zachęcamy do czytania.
11. Składamy serdeczne podziękowania za wszelkie ofiary złożone w minionym tygodniu na rzecz naszej świątyni.
12. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie: + Jana Czymbor, Eleonorę Woronowicz, Grażynę Iwanowską i Walerię Głowacką. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
13. Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego podczas letniego wypoczynku.

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo