1. Dzisiaj 12. Niedziela zwykła w roku liturgicznym.

Rozpoczęły się wakacje. Nie zapomnijmy w tym czasie o Bogu. Chciejmy przeżyć ten czas z Bożym błogosławieństwem. Pamiętajmy o codziennej modlitwie i uczestnictwie w niedzielnej mszy św. Wszystkim rozpoczynającym wakacje i urlopy życzymy zdrowego i bezpiecznego wypoczynku.
2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
- w środę św. Ireneusza, biskupa i męczennika
- w czwartek uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Jest to dzień imienin księdza Pawła Grenia. Pamiętajmy o Solenizancie w naszych modlitwach. Taca z tego dnia przeznaczona jest na Świętopietrze.
3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi przed każdą mszą św. Wynagradzajmy Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata.
4. Konferencja przed chrztem dla rodziców i chrzestnych, którzy planują chrzest w lipcu i sierpniu odbędzie się w sobotę o godz. 17.00 w salce parafialnej.
5. Za tydzień w niedzielę po mszy św. o godz. 10.00 zmiana Tajemnic dla Członków Żywego Różańca.
6. Od pierwszej niedzieli lipca do odpustu Matki Bożej Różańcowej msza św. w niedzielę o godz. 7.00 będzie sprawowana w kościele Matki Bożej Różańcowej.
7. W lipcu i sierpniu nie będzie pierwszo-piątkowych odwiedziny chorych.
8. Od poniedziałku przez cały okres wakacyjny nie będzie nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego o 15.00 i wystawienie Najświętszego Sakramentu wciągu dnia.
9. Prasa katolicka „Gość Niedzielny i Niedziela” w cenie 10,00 zł wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem. Zachęcamy do czytania.
10. Składamy serdeczne podziękowania za wszelkie ofiary złożone w minionym tygodniu na rzecz naszej świątyni.
11. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie + Jerzego Ślusarz i Pawła Przybysz. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
12. Naszym Drogim Parafianom i Gościom życzymy zdrowia , Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo