1. Dzisiaj uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres Wielkanocny i czas przyjmowania Komunii św. wielkanocnej.


2. Po każdej mszy św. zbiórka do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie. Zbiórkę przeprowadzi Szkolne Koło Caritas Szkoły Podstawowej nr 2.
3. W naszej parafii trwa wizytacja kanoniczna, którą przeprowadza ks. Biskup Adrian PUT. Zawierzamy ten czas Panu Bogu i prosimy o dobre owoce wizytacji dla całej naszej wspólnoty parafialnej.
4. W dniu dzisiejszym w naszej parafii II Parafialny Festyn Rodzinny. Po mszy św. o godz. 11.30 zapraszamy na boisko przy plebanii. Zaproszenie jest otwarte dla wszystkich. Atrakcje zarówno dla dzieci jak i dorosłych podobnie jak w ubiegłym roku będą darmowe. Zapraszamy na smaczną grochówkę, kiełbasę z grilla, ciasto domowe, kawę, watę cukrową, popcorn, lody. Dla dzieci zamek dmuchany i zjeżdżalnia, malowanie twarzy, konkursy i zabawy z harcerzami oraz animatorami. Do wygrania: 3 rowery, darmowe bony upominkowe do kosmetyczki, fryzjera do szpitala powiatowego na bezpłatne badania oraz na dowolny zabieg rehabilitacji medycznej. Takich bonów mamy blisko 30. Miejscowe instytucje takie jak Starostwo Powiatowe, Nadleśnictwo Karwin, Nadleśnictwo Smolarz, Sanepid Drezdenko, PKN Orlen wystawią stoiska prezentując swoją działalność. W intencji wszystkich darczyńców i zaangażowanych w festyn w Uroczystość Bożego Ciała o godz. 10.00 zostanie odprawiona msza św.
5. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
- w poniedziałek św. Bonifacego, biskupa i męczennika
- w czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msza św. w tym dniu o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00. Nie będzie mszy św. o godz. 11.30. Po mszy św. o godz. 10.00 wyruszy procesja Eucharystyczna ulicami naszego miasta. Procesja przejdzie ulicami: Plac Kościelny, ul. Kościelna, Krakowska, Stary Rynek i powrót do kościoła ul. Szkolną. Uroczystościom będzie przewodniczył ks. kan. Rafał Tur, ekonom diecezjalny.
Do udziału w procesji zapraszamy wszystkich Parafian, dzieci które w tym roku przystąpiły do pierwszej Komunii św. w strojach pierwszokomunijnych, dziewczynki do sypania kwiatów, dzieci, które w tym roku obchodziły rocznicę pierwszej Komunii św., wszystkich ministrantów i lektorów, niosących sztandary i feretrony oraz orkiestrę dętą z Centrum Promocji Kultury w Drezdenku. Prosimy Parafian o przyozdobienie okien domów symbolami religijnymi na trasie procesji oraz wywieszenie flag.
O przygotowanie ołtarzy na Uroczystość Bożego Ciała prosimy:
- Ołtarz pierwszy przy kapliczce Sióstr Kanoniczek – Członków Żywego Różańca i Apostolatu Maryjnego
- Ołtarz drugi przy aptece – Ochotniczą Straż Pożarną
- Ołtarz trzeci na rogu ul. Krakowskiej i Szkolnej – Firmę Pana Antczaka
- Ołtarz czwarty przy kościele – Rodziców dzieci komunijnych
6. Przez całą Oktawę Bożego Ciała nabożeństwo czerwcowe będzie połączone z procesją wokół kościoła po mszy św. wieczornej. Zapraszamy na nabożeństwo i na procesję Eucharystyczną parafian, ministrantów oraz noszących chorągwie i feretrony.
7. W czwartek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
8. Składamy serdeczne podziękowania za wszelkie ofiary złożone w minionym tygodniu na rzecz naszej świątyni.
9. Dziękujemy Paniom z Apostata Maryjnego za posprzątanie salek katechetycznych.
10. Prasa katolicka „Gość Niedzielny i Niedziela” w cenie 10,00 zł wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem. Zachęcamy do czytania.
11. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie + Eugeniusza Sottek. Polećmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
12. Naszym Drogim Parafianom i Gościom życzymy zdrowia oraz Bożego błogosławieństwa. Nich Najświętsze Serce Jezusa będzie dla wszystkich źródłem życia i świętości.

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo