Msze Święte

Msze Święte

zobacz terminy

View more
Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Dowiedz się więcej

View more
Duszpasterze

Duszpasterze

Księża pracujący w Drezdenku

View more
Sakrament Chrztu św.

Sakrament Chrztu św.

Dowiedz się więcej

View more
Sakrament Małżeństwa

Sakrament Małżeństwa

Dowiedz się więcej

View more
Pogrzeb Katolicki

Pogrzeb Katolicki

Dowiedz się więcej

View more
I Komunia św.

I Komunia św.

Dowiedz się więcej

View more
Bierzmowanie

Bierzmowanie

Dowiedz się więcej

View more
Ministranci

Ministranci

View more

1. Dziś Niedziela Męki Pańskiej. W liturgii świętej wspominamy uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia.


2. W dniu dzisiejszym przypada 18. rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Niech to będzie dzień pamięci i wdzięczności za św. Jana Pawła II oraz za to, ile uczynił dla Kościoła powszechnego, dla Polski i świata, ale też dla każdego z nas.
3. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy wzięli czynny udział w piątkowej Drodze Krzyżowej ulicami naszego miasta. Dziękujemy Policji i Strażakom za troskę o bezpieczeństwo na trasie. Dziękujemy służbie liturgicznej ołtarza naszym ministrantom i lektorom, scholii dziecięcej, panu Organiście oraz harcerzom.
4. Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.00.
5. W zakrystii i kancelarii parafialnej można zgłaszać chorych, którzy pragną przyjąć sakramenty święte z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Chorych odwiedzimy w Wielką Środę, 5 kwietnia od godz. 8.00 rano i od godz. 15.00 popołudniu. W tym dniu od godz. 8.00 rano odwiedzimy również chorych do których chodzimy na pierwsze piątki miesiąca.
6. Porządek liturgii Świętego Triduum Paschalnego:
- Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Msza św. sprawowana będzie o godzinie 18.00. Po Mszy św. przeniesiemy Pana Jezusa do Ciemnicy. Adoracja trwać będzie do godziny 21.00.
- Wielki Piątek – Adoracja w Ciemnicy od godz. 9.00 przez cały dzień. Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18.00. Ofiary składane podczas adoracji krzyża przeznaczone są na utrzymanie kościołów w Ziemi Świętej. Następnie po liturgii przeniesiemy Pana Jezusa do Grobu. Adoracja w Grobie trwać będzie do godz. 21.00. W Wielki Piątek rozpoczniemy nowennę do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.40. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, a więc powstrzymanie się od pokarmów mięsnych oraz ograniczenie posiłków do trzech w ciągu dnia w tym jednego do syta, a także wstrzemięźliwości od alkoholu.
- W Wielki Czwartek i Wielki Piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
- Wielka Sobota – Adoracja w Grobie rozpocznie się o godzinie 9.00 i trwać będzie do godz. 18.00. Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 18.00. Na liturgię prosimy zabrać ze sobą świece. Nowenna do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.40.
- Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w kościele od godz. 9.00 – 13.00 co pół godziny. W Osowie poświęcenie pokarmów przy krzyżu o godz. 12.00. Ofiary złożone podczas poświęcenia pokarmów przeznaczone będą na służbę liturgiczną ołtarza.
- Spowiedź święta w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę od godz. 9.00 – 12.00.
- Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – Rezurekcja z uroczystą procesją wokół kościoła o godz. 6.00. Prosimy o przygotowanie sztandarów i chorągwi. Nowenna do Miłosierdzia Bożego o godz. 5.45. Nie będzie mszy św. o godz. 7.00.
- W drugi dzień Świąt Wielkanocnych msze św. według porządku niedzielnego. Taca przeznaczona na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Instytutu Filozoficzno-Teologicznego w Zielonej Górze. Nowenna do Miłosierdzia Bożego o godz. 9.45.
7. W dniu wczorajszym w katedrze gorzowskiej miał miejsce uroczysty obrzęd ustanowienia nowych szafarzy komunii świętej. Wśród kandydatów był również nasz parafianin Łukasz Bogdziewicz. Cieszymy się z kolejnego szafarza w naszej parafii. Obecnie mamy dwóch szafarzy. Posługę tę pełni również p. Piotr Iwańczuk. Nadzwyczajny Szafarz Komunii św. służy pomocą w parafii, wspierając kapłanów w udzielaniu Komunii św. a także zanosząc Ją chorym do domów.
8. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę żywności dla potrzebujących. Dzięki Waszej ofiarności i zaangażowaniu zostało przygotowanych 256 paczek. Bóg zapłać.
9. W dniu dzisiejszym po każdej mszy św. zbiórka na organizację Festynu Parafialnego. Również po każdej mszy św. kiermasz wielkanocny na którym można nabyć dekoracje świąteczne, tradycyjną ćwikłę i małe babeczki do koszyczka wielkanocnego. Dochód ze sprzedaży zasili fundusz organizacji festynu.
10. Prasa katolicka „Gość Niedzielny i Niedziela” w cenie 10,00 zł wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem. Zachęcamy do czytania.
11. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie + Stanisława Ratajczaka, Piotra Cedro, Genowefę Lubiak, Mirosławę Skrzypczak, Klarę Milka, Ryszarda Matela i Mariannę Miącz. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
12. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego przeżycia Wielkiego Tygodnia.

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo