Msze Święte

Msze Święte

zobacz terminy

View more
Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Dowiedz się więcej

View more
Duszpasterze

Duszpasterze

Księża pracujący w Drezdenku

View more
Sakrament Chrztu św.

Sakrament Chrztu św.

Dowiedz się więcej

View more
Sakrament Małżeństwa

Sakrament Małżeństwa

Dowiedz się więcej

View more
Pogrzeb Katolicki

Pogrzeb Katolicki

Dowiedz się więcej

View more
I Komunia św.

I Komunia św.

Dowiedz się więcej

View more
Bierzmowanie

Bierzmowanie

Dowiedz się więcej

View more
Ministranci

Ministranci

View more

1. Dzisiaj 1. Niedziela Wielkiego Postu. Po każdej mszy św. zbiórka do puszek na pomoc Ukrainie. Zbiórkę przeprowadzą uczniowie ze szkolnego Zespołu Caritas Szkoły Podstawowej nr 2.


2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
- w sobotę święto św. Kazimierza, królewicza
3. Zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej
- dzieci w piątek na godz. 16.30
- młodzież i dorosłych w piątek na godz. 17.30
4. W niedzielę nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.
5. W poniedziałek o godz. 18.00 msza św. w intencji Apostolatu Maryjnego. Po mszy św. spotkanie formacyjne w salce parafialnej.
6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi przed każdą mszą św. W czwartek o godz. 17.00 Wspólnota Przyjaciół Paradyża zaprasza do wspólnej modlitwy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Wynagradzajmy Sercu Jezusowemu i Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata.
7. W piątek od godz. 8.00 odwiedzimy chorych z Komunią św.
8. Konferencja przed Chrztem dla rodziców i chrzestnych, którzy planują chrzest w marcu odbędzie się w sobotę o godz. 17.00 w salce parafialnej.
9. Za tydzień w niedzielę po mszy św. o godz. 10.00 zmiana Tajemnic dla Członków Żywego Różańca.
10. Za tydzień w niedzielę imieniny obchodzić będzie Biskupa pomocniczy Adrian Put. Pamiętajmy o Solenizancie w naszych modlitwach.
11. Narzeczonych, którzy zamierzają zawrzeć związek małżeński informujemy, że kurs przedmałżeński w naszej parafii odbędzie się w dniach 3-5 marca br. Rozpoczęcie w najbliższy piątek o godz. 18.00 mszą św. Zapisy przyjmowane są w zakrystii, kancelarii parafialnej oraz u ks. Pawła. Spotkania odbędą się w kościele po mszy św. wieczornej. Szczegółowy program kursu przedmałżeńskiego jest dostępny na fejsbuku parafialnym oraz w gablocie przed kościołem.
12. Zachęcamy do podjęcia dzieł miłosierdzia w czasie Wielkiego Postu. Przez cały ten okres w naszej parafii będzie trwała zbiórka żywności dla osób najbardziej potrzebujących mając na uwadze osoby starsze i samotne. Dary takie jak mąka, ryż, kasza, cukier, konserwy, makarony, olej, kawa, herbata, dżem, słodycze itp. można składać przy ołtarzu św. Józefa. Do tego celu zostały przygotowane specjalne reklamówki z nadrukiem „Paczka Miłosierdzia”, które wyłożone są przy ołtarzu św. Józefa, przy figurze św. Antoniego pod chórem oraz na stoliku pod wieżą.
Zachęcamy również do przesyłania fotografii z rodzinnego szykowania „Paczki Miłosierdzia” z nazwiskiem autora zdjęć na adres e-mail parafii: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
14. Składamy serdeczne podziękowania za wszelkie ofiary złożone w minionym tygodniu na rzecz naszej świątyni. Za tydzień zbiórka do puszek na Misje i Misjonarzy z racji niedzieli „Ad Gentes”.
13. Prasa katolicka „Gość Niedzielny i Niedziela” w cenie 10,00 zł wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem. W najnowszym Tygodniku Niedziela znajduje się artykuł „Katecheza miłości”. W związku z obchodami Światowego Dnia Chorych lektorzy naszej parafii odwiedzili ciężko chorych pacjentów Szpitala Powiatowego w Drezdenku. Zachęcamy do czytania.
14. W zakrystii można nabyć paschaliki na stół wielkanocny w cenie 20zł.
15. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie + Urszulę Dziewulską, Kazimierza Grabskiego i Halinę Kwiatkowską. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
16. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego przeżycia czasu Wielkiego Postu.

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo