Msze Święte

Msze Święte

zobacz terminy

View more
Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Dowiedz się więcej

View more
Duszpasterze

Duszpasterze

Księża pracujący w Drezdenku

View more
Sakrament Chrztu św.

Sakrament Chrztu św.

Dowiedz się więcej

View more
Sakrament Małżeństwa

Sakrament Małżeństwa

Dowiedz się więcej

View more
Pogrzeb Katolicki

Pogrzeb Katolicki

Dowiedz się więcej

View more
I Komunia św.

I Komunia św.

Dowiedz się więcej

View more
Bierzmowanie

Bierzmowanie

Dowiedz się więcej

View more
Ministranci

Ministranci

View more

1. Dzisiaj 7. niedziela zwykła w roku liturgicznym.


2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
- w środę święto Katedry św. Piotra Apostoła. Za nawiedzenie kościoła katedralnego w Gorzowie pod zwykłymi warunkami można zyskać odpust zupełny.
- w środę POPIELEC. Rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. Msza św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00, 10.00 i 18.00. Taca z tego dnia jest przeznaczona na Dom Księzy Emerytów. Przypominamy o zachowaniu w tym dniu postu ścisłego przez wszystkich w przedziale wieku od 18 do 60 lat. Od Środy Popielcowej do pierwszej Niedzieli Wielkiego Postu trwają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
3. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej:
- dla dzieci w piątek o godz. 16.30 ( obowiązkowe dla dzieci klas 3 przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. )
- dla młodzieży i dorosłych w piątek o godz. 17.30 ( obowiązkowe dla młodzieży klas 7 i 8 przygotowującej się do sakramentu bierzmowania )
4. W niedzielę nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.
5. Zachęcamy do podjęcia dzieł miłosierdzia w czasie Wielkiego Postu. Przez cały ten okres w naszej parafii będzie trwała zbiórka żywności dla osób najbardziej potrzebujących mając na uwadze osoby starsze i samotne. Dary takie jak mąka, ryż, kasza, cukier, konserwy, makaron, olej, słodycze itp. będzie można składać przy ołtarzu św. Józefa. Do tego celu zostały przygotowane specjalne reklamówki „Paczka Miłosierdzia”, które wyłożone są przy figurze św. Antoniego pod chórem oraz na stoliku pod wieżą.
6. Zapraszamy chłopców do służby przy ołtarzu. Zbiórka ministrantów i kandydatów w sobotę o godz. 10.00. Dzieci chcące śpiewać w scholii zapraszamy na próbę w sobotę na godz. 10.00 do salki parafialnej.
7. Składamy serdecznie podziękowania za wszelkie ofiary złożone na ogrzewanie naszego kościoła oraz za ofiary na rzecz Turcji i Syrii. Do puszek zebraliśmy 7 318,00zł. Bóg zapłać. Za tydzień po każdej mszy św. zbiórka do puszek na pomoc Ukrainie.
8. Prasa katolicka „Gość Niedzielny i Niedziela” w cenie 10,00 zł wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem. Zachęcamy do czytania.
9. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie: + Jarosława Krueger i Józefę Timoszek. Polećmy zmarłych miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
10. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego przeżycia czasu Wielkiego Postu.

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo