Msze Święte

Msze Święte

zobacz terminy

View more
Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Dowiedz się więcej

View more
Duszpasterze

Duszpasterze

Księża pracujący w Drezdenku

View more
Sakrament Chrztu św.

Sakrament Chrztu św.

Dowiedz się więcej

View more
Sakrament Małżeństwa

Sakrament Małżeństwa

Dowiedz się więcej

View more
Pogrzeb Katolicki

Pogrzeb Katolicki

Dowiedz się więcej

View more
I Komunia św.

I Komunia św.

Dowiedz się więcej

View more
Bierzmowanie

Bierzmowanie

Dowiedz się więcej

View more
Ministranci

Ministranci

View more

1. Dziś 4. Niedziela zwykła w ciągu roku. Ostatnia niedziela stycznia obchodzona jest w kościele katolickim jako Światowy Dzień Trędowatych.


2. W naszej parafii zakończyła się kolęda. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyjęli nas do swoich domów i mieszkań. Dziękujemy za każde otwarte drzwi, wspólną modlitwę, życzliwość i złożone ofiary na potrzeby naszego kościoła. Kolęda uzupełniająca dla rodzin, które z różnych przyczyn nie mogły przyjąć wizyty duszpasterskiej w wyznaczonym terminie odbędzie się w poniedziałek. Prosimy o zgłoszenie chęci przyjęcia księdza w zakrystii.
3. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
- we wtorek św. Jana Bosko, prezbitera
- w czwartek Święto Ofiarowania Pańskiego nazywane Matki Bożej Gromnicznej. Msza św. o godz. 7.00, 10.00 i 18.00. Taca z tego dnia przeznaczona jest na potrzeby zakonów kontemplacyjnych.
4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. W czwartek o godz. 17.00 Wspólnota Przyjaciół Paradyża zaprasza do wspólnej modlitwy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Wynagradzajmy Sercu Jezusowemu i Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata.
5. W piątek od godz. 8.00 odwiedzimy chorych z Komunią św.
6. W dniach 3-6 luty w naszej wspólnocie zakonnej i parafialnej z braterską wizytą będziemy gościć Opata Prymasa ze Szwajcarii, który za tydzień w niedzielę będzie przewodniczył Mszy św. o godz. 10.00.
7. Konferencja przed Chrztem dla rodziców i chrzestnych, którzy planują chrzest w lutym i marcu w sobotę o godz. 17.00 w salce parafialnej.
8. W sobotę dzień imienin brata Andrzeja Raczko. Msza św. w intencji Solenizanta o godz. 18.00.
9. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 zmiana Tajemnic dla Członków Żywego Różańca.
10. Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00. Po koronce Adoracja Najświętszego Sakramentu do Mszy św. wieczornej.
10. Kancelaria parafialna czynna we wtorki, czwartki i piątki od 10.00 do 12.00 oraz od 15.00 do17.00.
11. Prasa katolicka „Gość Niedzielny i Niedziela” w cenie 10zł wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem. Zachęcamy do czytania.
12. Składamy serdeczne podziękowania za wszelkie ofiary złożone w minionym tygodniu na rzecz naszej świątyni.
13. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie + Halinę Borkowską i Adama Graś. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
14. W naszym województwie rozpoczynają się ferie zimowe. Gronu Pedagogicznemu naszych szkół, wszystkim uczniom oraz naszym lektorom wyjeżdżającym z księdzem Pawłem na ferie do Krakowa życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku.

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo