Msze Święte

Msze Święte

zobacz terminy

View more
Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Dowiedz się więcej

View more
Duszpasterze

Duszpasterze

Księża pracujący w Drezdenku

View more
Sakrament Chrztu św.

Sakrament Chrztu św.

Dowiedz się więcej

View more
Sakrament Małżeństwa

Sakrament Małżeństwa

Dowiedz się więcej

View more
Pogrzeb Katolicki

Pogrzeb Katolicki

Dowiedz się więcej

View more
I Komunia św.

I Komunia św.

Dowiedz się więcej

View more
Bierzmowanie

Bierzmowanie

Dowiedz się więcej

View more
Ministranci

Ministranci

View more

1. Wszystkim Parafianom i Gościom składamy najserdeczniejsze życzenia. Niech narodzony Zbawiciel świata wypełni pokojem, radością i obfitym błogosławieństwem nasze serca, naszą parafie, rodziny i każdy dzień nowego 2023 roku! Prosimy pozdrowić osoby chore i starsze, które otaczamy swoją modlitwą. Dziękujemy za pamięć i nadesłane życzenia na adres parafii.


2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
- w poniedziałek święto św. Szczepana, pierwszego męczennika
- we wtorek święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty
- w środę święto Świętych Młodzianków, męczenników
- w piątek święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa
3. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. w intencji Apostolatu Maryjnego. Po Mszy św. spotkanie formacyjne w salce parafialnej.
4. Wraz z Centrum Promocji Kultury w Drezdenku zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu Zespołu Pectus, który odbędzie się w najbliższą środę o godz. 19.00 w naszym kościele. Wstęp wolny.
5. Wizyta duszpasterska – kolęda w naszej parafii rozpocznie się w czwartek 29 grudnia. Pragniemy po okresie pandemii odwiedzić wszystkie rodziny naszej parafii, modlić się wspólnie z Wami i pobłogosławić Wam w imieniu Chrystusa. Prosimy by w każdym domu na stole było Pismo Święte, woda święcona, kropidło, krzyż i zapalone świece. Kolęda w dni powszednie od godz. 14.30, w soboty od godz. 10.00. Podczas kolędy księżom będą towarzyszyli ministranci.
Plan kolędy na najbliższe dni:
- w czwartek 29 grudnia – ul. Niegosławska, Lipowska i Notecka
- w piątek 30 grudnia – ul. Pierwszej Brygady, Transportowa, Towarowa, Kolejowa, Pogodna, Miedziana, Lipowa
6. Na czas kolędy kancelaria parafialna będzie czynna we wtorki, czwartki i piątki w godzinach od 10.00-12.00.
7. Biskup Tadeusz Lityński wszystkim wiernym Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, a także katolikom przebywającym w piątek 30 grudnia na jej terytorium, udziela dyspensy od pokarmów mięsnych. Korzystających z dyspensy zachęca do podjęciu innych form pokuty, zwłaszcza uczynków miłości i pobożności.
8. W sobotę kończymy rok kalendarzowy. Chciejmy w tym dniu nie tylko świętować, ale również podziękować Bogu za otrzymane łaski. Msza św. dziękczynna sprawowana będzie o godzinie 17.00. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godzinie 18.00.
9. W niedzielę, 1 stycznia obchodzić będziemy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00 rano.

10. W niedzielę 15 stycznia po Mszy św. o godz. 11.30 w Szkole Podstawowej nr 1 odbędzie się spotkanie opłatkowe dla wszystkich Członków Żywego Różańca, Apostolatu Maryjnego, Przyjaciół Paradyża, Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej. Więcej informacji u ks. Pawła, Zelatorów Różańca i p. Mirosławy Andrzejkowicz.
11. Serdeczne Bóg zapłać kierujemy w stronę Pana Bronka oraz tych wszystkich, którzy zaangażowali się w dekorację naszej świątyni i budowę szopki. Nadleśnictwu Karwin dziękujemy za choinki ofiarowane do naszego kościoła.
12. Od prawie 30 lat w okresie Bożego Narodzenia setki dzieci i młodzieży angażuje się w akcję Kolędnicy Misyjni. Kolędnicy Misyjni to młodzi misjonarze, którzy od domu do domu, od rodziny do rodziny idą i przypominają wszystkim, że narodził się Chrystus. Również nasza parafia włączy się po raz pierwszy w to dobre dzieło kolędników misyjnych. W poniedziałek 26 grudnia na Mszy św. o godz. 11.30 będzie miało miejsce uroczyste posłanie kolędników misyjnych. Misjonarz nigdy nie idzie sam, nigdy nie mówi o Jezusie sam od siebie. Misjonarz jest zawsze posłany przez Kościół. Przy okazji kolędowania zbierane są ofiary przeznaczone na pomoc dzieciom w różnych częściach świata. Kolędnicy odwiedzą nasze domy 27, 28 i 31 grudnia oraz 6 i 8 stycznia. Prosimy o życzliwe przyjęcie naszych kolędników.
13. Pragniemy po nowym roku, po wielu latach przerwy wznowić działalność Parafialnego Zespołu Caritas w naszej parafii. Osoby, które chciałby się włączyć w działalność Caritas prosimy o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
14. Składamy serdecznie podziękowania za wszelkie ofiary złożone w minionym tygodniu na rzecz naszej świątyni. Szkolne Koło Caritas przy SP2 serdecznie dziękuje wszystkim parafianom, którzy swoją hojnością i życzliwością wsparli zbiórkę pieniężną na zakup leku dla mamy jednej z uczennic. Zebrano 3 533,00 zł.
15. W przedsionku kościoła i na stoliku pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. Świąteczny numer Niedzieli po 10zł i Gościa Niedzielnego po 15zł.
16. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie + Krzysztofa Więcek. Polećmy zmarłego oraz wszystkich zmarłych, którzy odeszli w kończącym się roku Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
17. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo