Msze Święte

Msze Święte

zobacz terminy

View more
Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Dowiedz się więcej

View more
Duszpasterze

Duszpasterze

Księża pracujący w Drezdenku

View more
Sakrament Chrztu św.

Sakrament Chrztu św.

Dowiedz się więcej

View more
Sakrament Małżeństwa

Sakrament Małżeństwa

Dowiedz się więcej

View more
Pogrzeb Katolicki

Pogrzeb Katolicki

Dowiedz się więcej

View more
I Komunia św.

I Komunia św.

Dowiedz się więcej

View more
Bierzmowanie

Bierzmowanie

Dowiedz się więcej

View more
Ministranci

Ministranci

View more

1. Dziś 4. Niedziela Adwentu.

Po każdej Mszy św. uczniowie szkolnego Koła Caritas przy Szkole Podstawowej nr 2, przeprowadzą zbiórkę na zakup leku ratującego życie dla rodzica jednej z uczennic tejże szkoły. Lek nie jest refundowany przez NFZ, a jego koszt wynosi około 150 tys. złotych.
2. Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 18.00; z udziałem dzieci ostatnie we wtorek o godz. 18.00.
3. Spowiedź adwentowe w naszej parafii w poniedziałek i wtorek o godz. 9.30 i 17.30. W spowiedzi pomogą nam księża z dekanatu. Prosimy o skorzystanie ze spowiedzi w wyznaczony czasie. W Wigilię dodatkowo spowiedź będzie od godz. 8.00 – 10.00. Następnie kościół będzie już zamknięty do Pasterki.
4. W sobotę Wigilia Narodzenia Pańskiego. Zadbajmy o chrześcijańską oprawę tego dnia. Zachęcamy do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Jest to przede wszystkim dzień pojednania z Bogiem i między ludźmi, szczególnie w rodzinach. Niech Wieczerza Wigilijna będzie spotkaniem, na którym będziemy czytać Słowo Boże o Narodzeniu Pana Jezusa, dzielić się opłatkiem – składać sobie wzajemnie życzenia i śpiewać kolędy.
5. Zapraszamy do udziału w Pasterce. Pasterka będzie sprawowana o godz. 20.00 i 22.00. Zmiana godzin Pasterki związana jest z wyłączaniem prądu w ramach oszczędności na terenie naszego miasta w godzinach od 24.00 do 4.00 rano. Taca z Pasterki przeznaczona na Fundusz Ochrony Dziecka i Matki im. ks. Bpa Wilhelma Pluty. W pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Pozostałe msze według porządku niedzielnego.
6. W poniedziałek, drugi dzień świąt Narodzenia Pańskiego. Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Taca na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut Filozoficzno – Teologiczny.
7. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
- we wtorek św. Jana, Apostoła i Ewangelisty
- w środę święto Świętych Młodzianków, męczenników
- w piątek święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
8. Już dziś wraz z Centrum Promocji Kultury w Drezdenku zapraszamy na piękny koncert Kolęd w wykonaniu Zespołu Pectus, który odbędzie się w środę 28 grudnia o godz. 19.00 w naszym kościele. Wstęp wolny.
9. Wizyta duszpasterska – kolęda w naszej parafii rozpocznie się w czwartek 29 grudnia. Pragniemy po okresie pandemii odwiedzić wszystkie rodziny naszej parafii, modlić się wspólnie z Wami i pobłogosławić Wam w imieniu Chrystusa. Plan kolędy na najbliższe dni podamy za tydzień. Program kolędy będzie również dostępny na stronie parafii oraz na fejsbuku parafialnym.
10. Składamy serdeczne podziękowania za dzisiejsze ofiary na ogrzewanie naszego kościoła.
11. W zakrystii można nabyć książkę ks. Łukasza Bugały CRL „Dziennik pisany czekaniem” w cenie 26 zł.
12. Prasa katolicka „Gość Niedzielny w cenie 8zł i Niedziela w cenie 10zł” wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem.
13. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie + Lucynę Maciaszek, Halinę Dratwia, Radosława Kołodzieja, Leszka Mądrego i Roberta Kubiaka. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
14. Wszystkim parafianom i gościom życzymy obfitości Bożych łask. Prosimy pozdrowić osoby chore i starsze, które otaczamy swoją modlitwą.

 

 

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo