Msze Święte

Msze Święte

zobacz terminy

View more
Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Dowiedz się więcej

View more
Duszpasterze

Duszpasterze

Księża pracujący w Drezdenku

View more
Sakrament Chrztu św.

Sakrament Chrztu św.

Dowiedz się więcej

View more
Sakrament Małżeństwa

Sakrament Małżeństwa

Dowiedz się więcej

View more
Pogrzeb Katolicki

Pogrzeb Katolicki

Dowiedz się więcej

View more
I Komunia św.

I Komunia św.

Dowiedz się więcej

View more
Bierzmowanie

Bierzmowanie

Dowiedz się więcej

View more
Ministranci

Ministranci

View more

1. W dniu dzisiejszym obchodzimy XXIII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, któremu w tym roku towarzyszy hasło: „Posłani w pokoju Chrystusa”. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi katolickiemu na Wschodzie.


2. Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 18.00; z udziałem dzieci we wtorki i czwartki o godz. 18.00.
3. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
- w środę św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
- w czwartek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP
4. Najbliższe spotkania młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania:
- klasa 8a ze Szkoły Podstawowej nr 1 we wtorek ( 8 grudnia ) o godz. 17.00
- klasa 8b ze Szkoły Podstawowej nr 1 w czwartek ( 8 grudnia ) o godz. 16.00
- klasa 8c ze Szkoły Podstawowej nr 1 w czwartek ( 8 grudnia ) o godz. 18.00
- klasa 8a ze Szkoły Podstawowej nr 2 we wtorek ( 13 grudnia ) o godz. 17.30
- klasa 8b ze Szkoły Podstawowej nr 2 we w środę ( 14 grudnia ) o godz. 16.00
Spotkanie wszystkich kandydatów przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania w najbliższą sobotę 10 grudnia o godz. 19.00 w kościele.
5. Za tydzień na Mszy św. o godz. 11.30 poświęcenie medalików dla dzieci klas 3 przygotowujących się do Pierwszej Komunii św.
6. W zakrystii i kancelarii parafialnej można zgłaszać chorych, którzy pragną przyjąć sakramenty święte z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Zachęcamy, aby osoby w podeszłym wieku, które przez dłuższy czas się nie spowiadały i nie przyjmowały komunii św. zrobiły to z okazji zbliżających się Świąt. Chorych odwiedzimy w piątek 16 grudnia od godz. 8.00 rano i od godz. 15.00 popołudniu. Chorych prosimy zgłaszać w kancelarii lub zakrystii.
7. Centrum Promocji Kultury w Drezdenku zaprasza w najbliższy piątek o godz. 16.00 na plac Wileński gdzie odbędzie się „JARMARK Bożonarodzeniowy”. Po raz pierwszy swoje stoisko na Jarmarku będzie miała nasza parafia. Na naszym stoisku ozdoby świąteczne, pysze ciasto i ciasteczka z receptury naszych babć. Dla wszystkich domowy, gorący barszczyk. Zapraszamy do odwiedzenia nas. Natomiast w następną niedzielę po każdej Mszy św. „ŚWIĄTECZNY KIERMASZ PARAFIALNY”. W ramach kiermaszu będzie można nabyć świąteczne ozdoby, stroiki oraz pysze ciasto i ciasteczka z receptury naszych babć, pobłogosławione sianko na stół wigilijny, figurki z gipsu i drewna oraz świąteczne stroiki. Dochód ze sprzedaży zasili fundusz ministrancki.
8. Dziękujemy wszystkim Rodzinom, które wzięły udział w konkursie na „Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową”. Dziękujemy za serce, pracę i czas poświęcony na wykonanie szopek, które w sposób szczególny wpisują się w klimat Świąt Bożego Narodzenia. Szopki są wystawione w naszym kościele przed ołtarzem. Rozstrzygnięcie konkursu za tydzień w niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30.
9. Składamy serdecznie podziękowania za wszelkie ofiary złożone w minionym tygodniu na ogrzewanie naszego kościoła.
10. Prasa katolicka „Gość Niedzielny i Niedziela” wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem. Do nabycia w zakrystii są świece na stół wigilijny po 10,00 zł.
11. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie + Feliksa Golinowskiego i Zenona Kostuś. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
12. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego przeżycia czasu Adwentu. Prosimy pozdrowić osoby chore i starsze, które otaczamy swoją modlitwą.

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo