Msze Święte

Msze Święte

zobacz terminy

View more
Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Dowiedz się więcej

View more
Duszpasterze

Duszpasterze

Księża pracujący w Drezdenku

View more
Sakrament Chrztu św.

Sakrament Chrztu św.

Dowiedz się więcej

View more
Sakrament Małżeństwa

Sakrament Małżeństwa

Dowiedz się więcej

View more
Pogrzeb Katolicki

Pogrzeb Katolicki

Dowiedz się więcej

View more
I Komunia św.

I Komunia św.

Dowiedz się więcej

View more
Bierzmowanie

Bierzmowanie

Dowiedz się więcej

View more
Ministranci

Ministranci

View more

1. Dzisiaj XXXIII Niedziela Zwykła w roku liturgicznym.

Obchodzimy dzień solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po każdej mszy św. zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Ukrainie.
2. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w obchodach 104. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości zgromadzonym na Mszy św. w intencji Ojczyzny: Panu Wicestaroście Pawłowi Antczakowi, Pani Burmistrz Karolinie Piotrowskiej, Radnym, Policji, Straży Pożarnej, Pocztom Sztandarowym Szkół i Instytucji, klasie mundurowej z Zespołu Szkół, Orkiestrze, Harcerzom, Zuchom oraz ministrantom i lektorom. Dziękujemy również tym, którzy wzięli udział w Ognisku Patriotyzmu we wspólnym śpiewie pieśni patriotycznych. Dziękujemy Księdzu Pawłowi, Łukaszowi Bogdziewiczowi i Panu Wicestaroście Pawłowi Antczakowi za inicjatywę zorganizowania ogniska i śpiewu pieśni patriotycznych jak również za zaangażowanie i poprowadzenie śpiewu Harcerzom Drezdeneckiego Szczepu Puszcza. Nadleśnictwu Karwin dziękujemy za przekazanie drewna na ognisko oraz za nowe ławki przy ognisku, które posłużą nam na długie lata przy różnych spotkaniach okolicznościowych. Dziękujemy Firmie Państwa Antczak za przywiezienie drzewa i ławek. Dziękujemy również Panu Mirkowi za pocięcie i przygotowanie drewna na ognisko Bóg zapłać.
3. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
- w czwartek św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
- w piątek bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
- w niedzielę uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po mszy św. o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Za publiczne odmówienie Aktu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
4. Młodzież klas 8 przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania została podzielona na grupy. Spotkania w grupach będą odbywały się raz w miesiącu w salkach parafialnych z przydzielonym katechetom. Najbliższe spotkania:
- klasa 8b ze Szkoły Podstawowej nr 2 we wtorek ( 15 listopada ) o godz. 16.00
- klasa 8a ze Szkoły Podstawowej nr 2 we wtorek ( 15 listopada ) o godz. 17.30
- klasa 8b ze Szkoły Podstawowej nr 1 w czwartek ( 17 listopada ) o godz. 17.00
- klasa 8c ze Szkoły Podstawowej nr 1 w czwartek ( 17 listopada ) o godz. 18.00
- klasa 8a ze Szkoły Podstawowej nr 1 we wtorek ( 22 listopada ) o godz. 18.00
Spotkanie wszystkich kandydatów przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania w najbliższy piątek 18 listopada o godz. 19.00 w kościele. Więcej informacji na fejbuku parafialnym. Rodziców prosimy o dopilnowanie bo nie wszyscy złożyli jeszcze deklarację kandydata do Sakramentu Bierzmowania. Prosimy również o dostarczenie metryki chrztu dzieci, które przyjęły Sakrament poza naszą parafią.
5. Za tydzień na mszy św. o godz. 11.30 zostanie udzielona posługa lektoratu dla naszych starszych ministrantów oraz do grona ministrantów zostaną włączeni nowi kandydaci. W sobotę o godz. 10.00 zbiórka dla wszystkich kandydatów na ministrantów.
6. Wypominki codziennie o godz. 17.30. Do końca miesiąca w zakrystii i kancelarii parafialnej można składać na wypominki roczne.
7. Brat Andrzej na terenie naszej parafii roznosi pobłogosławione opłatki na stół wigilijny.
8. Organizujemy w parafii konkurs na „szopkę bożonarodzeniową”. Zachęcamy, aby dzieci wraz ze swoim rodzeństwem, rodzicami i dziadkami zaangażowali się w wykonanie szopki. Niech wspólnie spędzony czas przy wykonaniu szopki przygotuje nas na owocne przeżycie Świąt Bożego Narodzenia. Szopki należy wykonać do 30 listopada i dostarczy do księdza Pawła. Rozstrzygnięcie konkursu 11 grudnia.
9. Składamy serdecznie podziękowania za wszelkie ofiary złożone w minionym tygodniu na rzecz naszej świątyni.
10. Za tydzień po każdej mszy św. zbiórka ofiar na paczki dla dzieci z okazji świętego Mikołaja.
11. Prasa katolicka „Gość Niedzielny i Niedziela” wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem. Zachęcamy do czytania.
12. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie + Aleksandra Masłowskiego. Polećmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
13. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli oraz Bożego błogosławieństwa.

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo